Panasonic wprowadził na polski rynek nowy moduł komunikacyjny. IntesisBox PA-AC-KNX-1, działający z urządzeniami klimatyzacyjnymi Etherea, umożliwa ich integrację z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem KNX. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu możliwa jest zdalna kontrola temperatury w domu lub biurze bez potrzeby instalowania dodatkowych systemów sterowania.

Panasonic: Zdalna kontrola nad urządzeniami Etherea
PA-AC-KNX-1 pozwala na zdalną kontrolę pracy urządzeń Etherea - włączania i wyłączania urządzenia, regulacji nawiewu oraz temperatury. Umożliwia także uruchomienie trybu POWER, który zapewnia bardziej intensywne schładzanie pomieszczeń oraz tryb ECONOMY, który oszczędza energię. Dodatkowo PA-AC-KNX-1 zapewnia kontrolę funkcji czujnika ruchu i daje możliwość wyłączenia urządzenia po określonym czasie.

Instalacja modułu nie sprawia problemów. Jest on podłączany specjalnym przewodem do portu znajdującego się wewnątrz urządzenia klimatyzującego, dzięki czemu nie wpływa na jego estetykę. W drugą stronę, łączy się on z systemem KNX. Rozwiązanie umożliwia zdalne sterowanie klimatyzacją Panasonic za pomocą komputera podłączonego do tej sieci.

KNX jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów zarządzania i kontroli urządzeń i domu, który pozwala na stworzenie inteligentnego budynku.

Wprowadzenie tego udogodnienia jest efektem współpracy pomiędzy firmą Panasonic a Intesis Software, hiszpańską firmą oferującą rozwiązania w zakresie rozwoju bram sieciowych i protokołów komunikacji.
Jednostka Panasonic EcoNavi
Jednostki Etherea zapewniają:
• System EcoNavi, który monitoruje obecność i aktywność domowników, regulując wydajność urządzenia. Pozwala to na oszczędność nawet 40% kosztów energii w czasie ogrzewania i 30% w czasie chłodzenia pomieszczeń.
• System e-ion+air, który usuwa do 99% bakterii, wirusów i pleśni z powietrza.
• System Perfect Air Humidity, który ogranicza wysuszanie powietrza.
• Technologię Silent Air, która gwarantuje ciche działanie urządzeń nieprzekraczające 20 db(A).