Panasonic rozszerza linię pomp ciepła Aquarea o nowe modele o mocy 3 i 5 kW, przeznaczone dla domów energooszczędnych. Urządzenia zapewniają ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -20 stopni Celsjusza. Nowe pompy charakteryzują się przy tym niewielkimi wymiarami oraz wysokim współczynnikiem wydajności cieplnej COP o wartości 5.

Panasonic z nowymi modelami pompy ciepła Aquarea
Nowe pompy ciepła Aquarea, stworzone z myślą o domach energooszczędnych, występują w wersji grzewczej i chłodząco-grzewczej o mocy 3 lub 5 kW. Stosując rozwiązania znane z modelu T-CAP, urządzenia są w stanie ogrzać wodę do temperatury 55 stopni Celsjusza nawet gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -20 stopni, a zachowują stałą wydajność nawet przy -15 stopniach. Pompy wykorzystują opatentowany przez Panasonic obieg chłodniczy oraz kontrolę przepływu ekologicznego czynnika chłodniczego R410A. W połączeniu z technologią inwerterową pozwala to modelom o mocy 3,2 kW na osiągnięcie wysokiego współczynnika wydajności COP na poziomie 5.

„Wraz ze zmianami regulacji oraz świadomości użytkowników, nowe domy stają się coraz bardziej ekologiczne i energooszczędne. Z tego powodu Panasonic stworzył nowe modele pompy Aquarea, które są dostosowane do budynków wymagających mniejszego zapotrzebowania na energię. Takie rozwiązanie przynosi korzyści środowisku naturalnemu, a dla właścicieli domów jest bardziej elastyczne i mniej kosztowne niż tradycyjny bojler gazowy.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w Panasonic Heating & Cooling.

Nowa Aquarea 3-5 kW charakteryzuje się niewielkimi wymiarami oraz łatwością montażu, obsługi
i konserwacji. Dzięki aplikacji IntesisHome pompą ciepła można sterować zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak tablety i smartfony z systemami Android i iOS, oraz komputerów
z podłączeniem do internetu. Pozwala ona na wygodne kontrolowanie pracy urządzenia, w tym włączanie i wyłączanie, ustawianie temperatury czy trybu pracy, praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi.

Aquarea 3-5 kW to rozwiązanie, które sprawdzi się również w szeregowych budynkach jednorodzinnych zlokalizowanych na przedmieściach, gdzie nie zawsze jest dostęp do sieci gazowniczej. Dzięki zastosowaniu tej pompy nie trzeba inwestować w kosztowne przyłącza czy infrastrukturę dla innych paliw – oleju opałowego czy gazu ziemnego, wobec czego stanowi ona alternatywę dla małych pieców, zapewniając oszczędności energii i kontrolę nad wydatkami związanymi z ogrzewaniem.

Nowe pompy ciepła Aquarea są dostępne u dystrybutorów Panasonic w cenie 14 100 zł netto za jednostkę o mocy 3 kW oraz 15 400 zł za model 5 kW.


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w branży elektronicznej.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.


Kontakt dla mediów:
United PR:
Tomasz Sikorski
Account Manager
tel. +48 22 845 24 50 ext. 109
e-mail: t.sikorski@unitedpr.pl

Michał Sztuk
Assistant Account Manager
tel.: +48 22 845 24 50 ext. 106
e-mail: m.sztuk@unitedpr.pl

Źródło: ''