Panasonic wprowadził na polski rynek nową wersję systemu Free Multi (5x1), który pozwala na podłączenie nawet pięciu urządzeń klimatyzacyjnych do jednostki zewnętrznej, zapewniając mniejsze o 35 proc. zużycie energii oraz oszczędność miejsca na instalację. Rozwiązanie zostało opracowane z myślą o domach jednorodzinnych i mniejszych obiektach komercyjnych.

Panasonic wprowadził nową wersję systemu Free Multi
Panasonic Free Multi to system pomp ciepła powietrze-powietrze, który umożliwia ogrzewanie bądź chłodzenie nawet pięciu pomieszczeń przy wykorzystaniu zaledwie jednego agregatu. W zależności od potrzeb właścicieli domów można do niego podłączyć ścienne jednostki wewnętrzne.

„Koszty klimatyzacji i ogrzewania stanowią zazwyczaj jedną z najważniejszych pozycji w budżetach właścicieli domów jednorodzinnych. Nowa wersja Free Multi, dzięki oszczędnościom energii sięgającym 35 proc., pozwala na znaczne obniżenie tych wydatków, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej efektywności działania.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

Free Multi Panasonic
Źródłem oszczędności jest zastosowana przez Panasonic sprężarka inwerterowa. Dzięki niej system jest w stanie efektywnie działać nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -15 stopni Celsjusza w przypadku trybu grzania, lub -10 stopni dla trybu chłodzenia. Kolejnym rozwiązaniem przyczyniającym się do zmniejszenia zużycia energii jest wprowadzenie nocnego i ekonomicznego trybu pracy, które dostosowują działanie urządzenia do potrzeb użytkowników. Nowa wersja systemu uzyskała najwyższą ocenę efektywności energetycznej – klasę A, co potwierdza niskie koszty użytkowania nawet przy jego ciągłej pracy.

Free Multi Panasonic
System Free Multi pozwala na znaczne oszczędności miejsca w porównaniu z zastosowaniem pięciu oddzielnych jednostek, które w przypadku klasycznych systemów trzeba zainstalować na budynku. Dodatkowo, projektanci z Panasonic o prawie 10 proc. zmniejszyli wymiary jednostki zewnętrznej, przez co nie zaburza ona estetyki domu, umożliwiając jednocześnie łatwą instalację.

Nowy system Free Multi (5x1) jest dostępny u dystrybutorów Panasonic w cenie od 21 950 zł netto (za kompletny system: agregat + 5 jednostek wewnętrznych).

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów (105 mld $)
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.