Nowy model Etherei zapewnia oszczędności energii sięgające 45 proc., neutralizację do 99 proc. szkodliwych drobnoustrojów oraz najniższy w swojej klasie poziom hałasu. Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o pomieszczeniach mieszkalnych.

Panasonic wprowadza nowy model urządzenia klimatyzacyjnego Etherea
Oszczędność energii to zasługa efektywnego inwertera oraz systemu Econavi, w który wyposażone jest urządzenie Etherea. Wykorzystuje on precyzyjne czujniki ruchu do optymalizacji działania urządzenia w zależności od obecności i aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu. Nowością, która pozwala na osiągnięcie jeszcze większych oszczędności energii, jest czujnik światła słonecznego. Monitoruje on nasłonecznienie w pomieszczeniu i w zależności od jego poziomu odpowiednio dostosowuje strumień ciepłego lub chłodnego powietrza. Dzięki zastosowaniu tej opcji oszczędność energii może sięgać nawet 45 proc. w trybie grzania i 35 proc. przy chłodzeniu pomieszczenia.


„Podczas projektowania nowych urządzeń klimatyzacyjnych specjaliści z Panasonic szukają kolejnych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze większą oszczędność energii wykorzystywanej do grzania lub chłodzenia. Chcemy, aby nasze produkty były coraz bardziej przyjazne środowisku i chociaż w pośredni sposób przyczyniały się do polepszenia jego stanu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.” – wyjaśnia Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

EthereaEtherea
Kolejną nowością, która wzbogaciła tegoroczny model Etherei, jest system nanoe-G. W przeciwieństwie do rozwiązania zastosowanego w poprzedniej wersji urządzenia, system usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśni nie tylko znajdujące się w powietrzu, ale również te pokrywające powierzchnie. Uwalniane przez system jony i rodniki neutralizują nawet do 99 proc. drobnoustrojów w zasięgu jego działania, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Panasonic wprowadził jeszcze jedno rozwiązanie stworzone z myślą o zdrowiu osób znajdujących się w zasięgu urządzenia klimatyzacyjnego. W trybie chłodzenia urządzenie produkuje powietrze o podwyższonym poziomie wilgotności, co pozwala na zmniejszenie suchości skóry oraz gardła, które często są przyczynami chorób występujących wśród osób żyjących i pracujących w klimatyzowanych budynkach.

Nowa Etherea została także wyposażona w opcję pozwalającą na sprawniejsze uzyskanie odpowiedniej temperatury – 1,5 razy szybciej niż w przypadku innych modeli z inwerterem oraz 4 razy szybciej niż urządzeń bez tego modułu. Etherea jednocześnie nie emituje dużego hałasu – zaledwie 20 decybeli, co jest porównywalne z szumem panującym w bibliotece.

Nowe modele pomp ciepła Etherea są dostępne w cenie od 3760 zł netto.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów (105 mld $)
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.