Jest już dostępna linia interfejsów, która łączy urządzenia Aquarea, Etherea, PACi, ECOi, ECOg i systemy zarządzania budynkiem (BMS). Interfejs umożliwia sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem i innymi funkcjami budynków, a odbywa się to z jednego miejsca. Miejscem docelowym do stosowania interfejsu są nie tylko domy jednorodzinne, ale także duże obiekty komercyjne.

Panasonic: Systemy zarządzania budynkiem zintegrowane z urządzeniami klimatyzacyjnymi.
Nowe interfejsy są kompatybilne z najbardziej rozpowszechnionymi systemami zarządzania budynkiem: KNX, enocean alliance, ModBus, LonWorks i BACnet. Pozwalają one na integrację różnych funkcji budynku, np. ogrzewania, wentylacji czy oświetlenia oraz zarządzanie nimi z jednego punktu dostępu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą poznawać obsługi kolejnego systemu sterowania. Z ich pomocą możliwe jest nie tylko kontrolowanie jednostek, np. ich włączanie, wyłączanie lub regulacja temperatury czy nawiewu, ale również zdalne monitorowanie działania całej instalacji. W efekcie użytkownik uzyskuje informacje o usterkach, co pozwala na ich szybkie zlokalizowanie i usunięcie.

Nowe interfejsy mogą być wykorzystane do sterowania pojedynczymi jednostkami w budynkach mieszkalnych, jak również do kontroli dużych systemów, składających się z maksymalnie 128 jednostek wewnętrznych. Automatycznie wykrywają urządzenia znajdujące się w budynku, zapewniając łatwą instalację. Co ważne, interfejsy są podłączane bezpośrednio do magistrali komunikacyjnej systemu BMS i nie wymagają dodatkowego źródła zasilania.

Pełna integracja

- Integracja z systemami zarządzania funkcjami budynków to jeden z najpopularniejszych trendów
w branży klimatyzacyjnej. Tego rodzaju rozwiązania zapewniają użytkownikom łatwiejszą i pełniejszą kontrolę nad ustawieniami temperatury i jakości powietrza, dlatego Panasonic zdecydował się wprowadzić je dla wszystkich modeli z linii Aquarea, Etherea, PACi, ECOi i ECOg. Jesteśmy przekonani, że ta funkcjonalność to dodatkowa wartość dla naszych klientów
– mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.