Podczas konferencji prasowej w pierwszym dniu FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2011, Panasonic zaprezentował kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji i wentylacji przeznaczone dla pokoi, domów i biur. Nowe produkty charakteryzują się nie tylko wysoką energooszczędnością czy łatwą instalacją, ale są też przyjazne dla środowiska naturalnego.

Panasonic prezentuje „Eko Idee” dla pokoi, domów i biur

Warszawa, 29 marca 2011 rok –

„Przy zakupie urządzeń klimatyzacyjnych głównym kryterium jest nie tylko cena konkretnego urządzenia. Z powodu wysokich cen energii klienci zwracają szczególną uwagę na jego energooszczędność. Ważnym elementem jest również łatwość instalacji i eksploatacji połączona z niską ingerencją w środowisko naturalne” - mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager z Panasonic.
eco ideas - eko idee
Każdy pokój ma znaczenie
Pompa ciepła Etherea dzięki nowemu systemowi patrolującemu Eco doprowadza do 40% zmniejszenia zużywanej energii w przypadku ogrzewania i do 30% w przypadku chłodzenia pomieszczenia. Jeżeli w pokoju przebywa kilka osób, urządzenie obejmuje swoim zasięgiem duży obszar, kiedy pozostaje tylko jedna, strumień chłodnego lub ciepłego powietrza kierowany jest bezpośrednio na nią. W momencie, w którym domownicy zaczną ćwiczyć, sprzątać czy pracować, klimatyzacja zwiększy intensywność działania. Czyste powietrze zapewni system oczyszczania E-ion+, który eliminuje szkodliwe mikroorganizmy, bakterie i pleśń. Etherea jest niezwykle cicha, jej poziom hałasu wynosi 20dB, co jest porównywalne do szumu panującego w bibliotece.

Każdy dom ma znaczenie
System pompy ciepła Aquarea wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania i chłodzenia domu jak i podgrzewania wody użytkowej. Aquarea zużywa energię elektryczną wyłącznie do obsługi sprężarki, układów elektronicznych, pomp oraz w przypadku wystąpienia bardzo niskich temperatur, również elementów elektrycznych. Rezultatem jest nie tylko wysoka sprawność, ale i oszczędność energii sięgająca do 78%. Urządzenie zapewnia znaczącą redukcję kosztów montażu i eksploatacji. W nowych budynkach nie ma potrzeby wykonywania odwiertów ani wykopów, instalacji przyłączy gazowych, kominów, czy zbiorników paliwowych. Z kolei w trakcie modernizacji lub przebudowy domu, łatwo jest podłączyć system Aquarea do istniejącego układu ogrzewania grzejnikowego lub podłogowego.

Każdy budynek ma znaczenie
Wykonane przy użyciu technologii GHP systemy VRF ECOi – zasilane są gazem ziemnym lub propanem. Zaprojektowane zostały z myślą o dużych powierzchniach, jak szkoły, szpitale czy hotele. Oferują łatwą instalację i wysoką wydajność przy jednoczesnym niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Silnik spalinowy zasilany gazem ziemnym lub propanem przekazuje napęd sprężarce chłodniczej. Ciepło „odpadowe” powstające w czasie pracy silnika w cyklu chłodzenia zostaje użyte do produkcji ciepłej wody. Zużycie energii elektrycznej jest o 90% mniejsze w porównaniu do standardowych pomp ciepła.

Konferencja prasowa 29.03.2011 r. Warszawa
29 marca br., w pierwszym dniu targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2011, odbyło się spotkanie prasowe pod tytułem „EKO IDEE” DLA KAŻDEGO I WSZĘDZIE poświęcone najnowszym rozwiązaniom Panasonic w obszarze wentylacji i klimatyzacji. Podczas spotkania zaprezentowane zostały m.in. rozwiązania minimalizujące zużycie energii w pomieszczeniach, domach i biurach. JOSE ALVES Dyrektor Marketingu PHAAE, HIROSHI KOMATSUBARA Deputy Manager PHAAE, ENRIQUE VILAMITJANA Dyrektor Zarządzający PHAAE, MARC DIAZ Dyrektor Regionalny PHAAE|Przy stole od lewej

PHAAE - Panasonic & Home Air-Conditioning Appliance Europe
O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.htmlO firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2010 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,42 bilionów jenów (56,6 miliardów dolarów). Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem panasonic.net lub panasonic.pl.