Firma Panasonic przekazała sumę ponad 10 mln złotych oraz dary rzeczowe na rzecz pomocy ofiarom i wsparcie odbudowy obszarów dotkniętych przez trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii.

Panasonic na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii
Warszawa, 14 marca 2011 – Panasonic Corporation, światowy lider elektroniki użytkowej poinformował, że przekazał sumę 300 milionów jenów (ponad 10 mln złotych) oraz dary rzeczowe w postaci 10.000 latarek, takiej samej ilości odbiorników radiowych oraz 500 tys. sztuk baterii na rzecz pomocy ofiarom i wsparcie odbudowy obszarów dotkniętych przez silne trzęsienie ziemi, które nawiedziło region Tohoku w Japonii w dniu 11 marca br.

Panasonic i jego pracownicy wyrażają serdeczne i głębokie wyrazy współczucia dla ofiar trzęsienia ziemi oraz ich rodzin, a także nadzieję na szybką odbudowę obszarów dotkniętych katastrofą.

O Panasonic
PanasonicPanasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma
z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2009 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,77 bilionów jenów (78,4 miliardów dolarów).
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/