Innowacje firmy Panasonic w obszarze „Heating and Cooling Systems” na lata 2010-2011 są bezpośrednim przełożeniem strategii „eco ideas”, zgodnej z korporacyjnym celem firmy Panasonic, planującej zostać czołowym ekologicznym innowatorem w branży elektronicznej.

Panasonic ekologicznym liderem branży elektronicznej
Warszawa, 18 października br. - Fumio Ohtsubo, prezes Panasonic Corporation, zadeklarował, że do 2018 roku — setnej rocznicy założenia firmy — Panasonic zostanie czołowym ekologicznym innowatorem w branży elektronicznej. Wyjaśnił, że Grupa Panasonic uczyni ochronę środowiska centralnym elementem całej działalności biznesowej i że będzie promować „zieloną rewolucję”, która obecnie trwa z myślą o przyszłych pokoleniach.
Na targach Chillventa w Norymberdze firma Panasonic zaprezentowała innowacje w obszarze chłodnictwa, wentylacji oraz pomp ciepła.

Zgodnie z firmowym hasłem „Panasonic ideas for life", wszyscy pracownicy Grupy Panasonic połączą siły, aby nadal prezentować idee, które wzbogacają życie ludzi na całym świecie, i nieustannie podejmować wyzwania, które przyczyniają się do lepszej przyszłości naszej planety oraz postępu społecznego. Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Chłodnictwa, Wentylacji i Pomp Cieplnych – Chillventa, które odbywają się w dniach od 13 do 15 października 2010 r. są okazją dla firmy Panasonic do zaprezentowania swoich osiągnięć w tej dziedzinie i pokazania, że firma stale walczy o pozycje ekologicznego lidera branży.

Realizując korporacyjną strategię „eco ideas” oddział Panasonic Heating and Cooling Systems wprowadza szereg nowych i ulepszonych produktów, które spełniają następujące cele:
- innowacje technologiczne zapewniające wyższą sprawność energetyczną
i wydajność,
- ograniczenie zużycia energii i emisji CO²,
- „zielone” innowacje w sprzęcie przyjaznym dla środowiska.

Na targach Chillventa firma Panasonic Heating and Cooling Systems zaprezentowała innowacje w zakresie chłodzenia i ogrzewania, które zapewniają wyższą sprawność energetyczną i realizują strategię „eco ideas”, przeznaczone nie tylko do domów, ale również do dużych budynków.

Aquarea: nowy, ekonomiczny i ekologiczny system pomp ciepła powietrze-woda
Idealne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w gorącą wodę nowych i starych budynków:
- Bardzo efektywna technologia pompy ciepła
- Szeroka gama opcji: od 7 do 16 kW, jednofazowe i trójfazowe, monoblok lub split
- Ograniczenie kosztów energii (do 78% w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi)
- Możliwość podłączenia systemu do istniejącej instalacji grzewczej i do paneli słonecznych
- Ograniczenie zużycia energii i emisji CO²

Eco i: nowa linia przemysłowych systemów VRF do dużych budynków
(od 8 do 60HP). Najszersza gama rozwiązań o najwyższej sprawności na rynku VRF

Nowa seria systemów VRF, które zaprojektowano specjalnie pod kątem oszczędności energii, łatwej instalacji i dużej sprawności, z szerokim wyborem modeli zewnętrznych i wewnętrznych oraz unikatowymi funkcjami, takimi jak:
- Pełna gama jednostek zewnętrznych od 8 do 20 HP
- Do nowej serii VRF „Eco i” należy linia „Hi COP”. 77% urządzeń znajduje się wśród 2 rynkowych liderów pod względem COP (współczynnika wydajności), a 44% jest najbardziej wydajne (maksymalny współczynnik COP)
- Możliwość podłączenia nawet 64 jednostek wewnętrznych
- Rozszerzony typoszereg jednostek wewnętrznych
- Rurociągi o łącznej długości do 1000 m
- Opcja „wysokiego ciśnienia statycznego” (80Pa)
- Praca w temperaturze nawet do -25°C w trybie ogrzewania
- Automatyczne przełączanie awaryjne sprężarek i jednostek

Rozszerzona seria FS Multi, Mini VRF (od 4 do 10HP) do małych i średnich budynków, o wysokiej wydajności i ulepszonej konstrukcji
Jeszcze bardziej kompleksowa, wydajna i łatwa w instalacji! Rodzina systemów VRF Panasonic FS Multi, zaprojektowana do klimatyzowania i ogrzewania obiektów komercyjnych i domów, teraz oferuje nowe jednostki zewnętrzne i wewnętrzne:
• Dwie nowe trójfazowe jednostki zewnętrzne 8 i 10 HP
• Dwa nowe modele: ultrakompaktowe jednostki kanałowe 4 i 5 HP (wysokość 20 cm)
• Dwa nowe modele: ultrakompaktowe jednostki kasetonowe 4 i 5 HP (wysokość 24,6 cm)
Dodatkowe cechy systemów FS Multi:
• Wysoka wydajność, współczynnik COP do 4.1
• Unikatowe wzornictwo Etherea
• Możliwość podłączenia 16 jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej
• Łączna długość rurociągu do 300 m
• Do 50 m różnicy wysokości między jednostkami zewnętrznymi i wewnętrznymi
• Praca w temperaturze nawet do -20°C w trybie ogrzewania


Panasonic Heating and Cooling Systems — informacje
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.panasonic.eu

O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma
z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2010 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,42 bilionów jenów (56,6 miliardów dolarów).
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem panasonic.netlub panasonic.pl