Firma farmaceutyczna DDD Pharmaceuticals, będąca częścią brytyjskiego koncernu DDD Limited, zainstalowała w nowym magazynie w Watford w Wielkiej Brytanii urządzenia klimatyzacyjne marki Panasonic.

Panasonic dostarczył system klimatyzacji ECOi VRF dla DDD Pharmaceuticals
System klimatyzacji w jednym z głównych obiektów firmy składa się z jednostek zewnętrznych ECOi VRF i siedmiu jednostek wewnętrznych o mocy 16 kW. Inwestycja umożliwi utrzymywanie stałych i odpowiednich warunków przechowywania leków i kosmetyków, a po rozbudowie zapewni również komfort pracy w części biurowej obiektu.

Panasonic w DDD Pharmaceuticals
Magazynowanie wyrobów farmaceutycznych to proces wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania. Reżim temperaturowy i wilgotnościowy utrzymywany jest w bardzo wąskich zakresach za pomocą jednostek chłodzących oraz automatycznych systemów sterowania i kontroli. Właściwe parametry powietrza mają istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniej jakości wyrobów.

Panasonic w DDD Pharmaceuticals
DDD Pharmaceuticals to część brytyjskiego koncernu DDD Limited, który od ponad 100 lat dostarcza konsumentom z całego świata produkty farmaceutyczne i kosmetyki. Nowy magazyn w Watford, gdzie wytwarzana jest niemal połowa produkcji firmy, przewidziany jest na przechowywanie ponad 15 ton leków i kosmetyków na powierzchni 456 m². Zapotrzebowanie DDD Pharmaceuticals obejmowało instalację systemu, który zapewniałby nie tylko odpowiednie chłodzenie magazynu produktów farmaceutycznych, ale także osobne klimatyzowanie pomieszczeń biurowych znajdujących się w obiekcie.

„Potrzebowaliśmy kompleksowego systemu klimatyzacji, gwarantującego stałe warunki przechowywania produktów oraz łatwą kontrolę i sterowanie temperaturą czy wilgotnością w naszym magazynie w Watford. Wiele naszych produktów wymaga rygorystycznych warunków przechowywania, które musimy stale monitorować. Oprócz tego oczekiwaliśmy, by system był ekonomiczny, zapewniał mniejsze zużycie energii oraz komfortowe warunki pracy w całym obiekcie.” – mówi Martin Savage, dyrektor DDD Pharmaceuticals.

„W systemie klimatyzacji zastosowano jednostki zewnętrzne ECOi VRF i siedem kasetonowych jednostek wewnętrznych o mocy 16kW, chłodzących powietrze w magazynie produktów farmaceutycznych. Pozwoliło to spełnić wymagania firmy i stworzyć jeden system, wykorzystujący pojedynczy zestaw jednostek zewnętrznych. Urządzenia ECOi VRF firmy Panasonic, które zostały zainstalowane w Watford, zapewniają energooszczędność i niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu stosunkowi energii cieplnej otrzymanej do energii dostarczonej COP- 4,04 w trybie chłodzenia oraz 5,56 w trybie grzania.” – mówi John Wakefield, projektant układu klimatyzacji w magazynie DDD Pharmaceuticals.

Seria systemów VRF ECOi przeznaczona jest do dużych budynków o zapotrzebowaniu mocy chłodniczej od 8 do 60HP. Gama jednostek zewnętrznych systemu składa się z 7 modeli o mocach od 8 do 20 KM. W trybie wysokiego współczynnika wydajności chłodniczej i grzewczej (COP) jednostki o mocy 20 i 14 KM mają moc odpowiednio 16 i 10 KM. W standardowym trybie pracy urządzenia charakteryzują się dużą wydajnością, natomiast dzięki wysokiemu współczynnikowi COP zapewniają energooszczędność i mniejsze koszty eksploatacji.

System działa w temperaturze do minus 25 stopni Celsjusza, a same urządzenia, dzięki małym gabarytom i modułowości, zajmują niewiele miejsca. Do systemu można podłączyć do 64 jednostek wewnętrznych o łącznej mocy wynoszącej do 200% ich całkowitej indeksowanej mocy, co pozwala na wykorzystywanie systemu przy różnych obciążeniach. Możliwość budowy systemu o łącznej długości orurowania do 1000 metrów umożliwia zastosowanie systemów ECOi VRF w bardzo dużych budynkach, takich jak magazyny, szkoły czy szpitale, przy zachowaniu pełnej elastyczności w projektowaniu instalacji. System umożliwia łatwe sterowanie poprzez ponad 8 rodzajów sterowników, od typowych sterowników przewodowych po panele z ekranem dotykowym i interfejsy internetowe. Panasonic ECOi VRF wyposażony jest w funkcje autodiagnostyki: od kontroli ilości czynnika chłodniczego po kompleksową analizę kodów błędów. Wszystko po to, aby zmniejszyć czas przeglądów konserwacyjnych i niepożądanych przestojów w pracy.

„ECOi VRF został zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu energii, zmniejszeniu kosztów eksploatacji
i emisji CO2, łatwości instalacji i obsługi oraz wysokiej wydajności. Duża elastyczność systemu oraz wysoki współczynnik COP powodują, że to rozwiązanie doskonale sprawdza się w tak wymagających obiektach jak magazyn leków i kosmetyków. W związku z ożywieniem na polskim rynku powierzchni magazynowych, można spodziewać się, że systemy takie jak ECOi VRF Panasonic spotkają się w najbliższym czasie z dużym zainteresowaniem deweloperów i najemców obiektów magazynowych.”
– mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w sektorze elektroniki.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.