15 października 2004 r. rozpoczęło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez firmę VTS Clima z Kosakowa, która zaprosiła projektantów i firmy handlowe z rejonu Bydgoszczy i Torunia na specjalne spotkanie szkoleniowo-rekreacyjne pod nazwą "VTS Clima-2004".

Impreza rozpoczęła się obiadem i zebraniem organizacyjnym. Po nim można było przygotować się do zajęć rekreacyjnych, na które, trzeba przyznać, wszyscy czekali z niecierpliwością.
Uczestników podzielono na drużyny, które konkurowały między sobą w zawodach strzeleckich, toczeniu kuli, jazdy na czas quadem po specjalnym torze itp. Największe emocje wzbudziła gra w paintball, podczas której uczestnicy musieli wykazać się zręcznością, sprytem i celnością. Na tę zabawę zdecydowała się większość uczestników wyjazdu. Nic dziwnego - nie często i nie wszędzie można skorzystać z podobnej rozrywki. Cztery kilkuosobowe drużyny z wielkim zacięciem walczyły w kolejnych etapach gry - chodziło o zdobycie flag i skarbu. Wszyscy walczący dostali specjalną odzież (moro), która miała chronić przed farbą i... siniakami, lecz, jak się później okazało, czasami nie było to zbyt skuteczne zabezpieczenie. Do tego każdy został wyposażony w specjalną, osłaniającą twarz maskę i oczywiście karabin z zapasem amunicji. Polem walki było zalesione miejsce i różne "przeszkody" w tym fosa i bunkier, który oświetlały tylko pochodnie. Zwyciężyła drużyna "czerwonych".
W tym czasie ci, którzy nie zdecydowali się na tę zabawę, oraz ci, którzy czekali na swoją kolej, mogli skorzystać z innych atrakcji: strzelania do celu z broni, kuszy, łuku czy też jazdy na quadzie.
Przez cały czas na spragnionych i głodnych czekał dobrze zaopatrzony bufet. W ten właśnie sposób bardzo aktywnie i sportowo minął czas do wieczora.
Nad profesjonalnym przebiegiem imprezy czuwała "Grupa Falco". Wieczorem podczas uroczystej kolacji gospodarze przyjęcia rozdali dyplomy i nagrody.
W sobotę rano po pożegnalnym śniadaniu wszyscy wyjechali pełni wrażeń i zadowolenia. Większość spośród zaproszonych po raz pierwszy uczestniczyła w zmaganiach typu paintball czy też przejażdżce w środku wielkiej kuli.
W taki sposób VTS Clima uhonorowała kilkudziesięciu partnerów z kujawsko-pomorskiego. Podobne imprezy VTS Climy odbyły się także w innych rejonach Polski.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. W 'dymkach' znajdują się krótkie komentarze (widoczne po najechaniu wskaźnikiem myszy na zdjęcie). Zdjęcie można powiększyć klikając na nie.VTS Clima to uznany na całym świecie producent central HVAC. Firma posiada bardzo nowoczesny park maszynowy i stosuje w pełni zrobotyzowane stanowiska produkcyjne. Dzięki specjalizacji, ciągłym innowacjom i nowoczesnemu zarządzaniu VTS Clima rokrocznie zwiększa skalę działania. W roku 2003 wyprodukowała ponad 25.000 urządzeń. Jakość urządzeń VTS Clima potwierdzają organizacje certyfikujące przyznając VTS Clima między innymi certyfikaty jakości ISO 9001, CE, Rostest oraz TÜV.

Komentarze

 • Przysłowiowa Polska Jakość

  pomyślcie:
  Po co VTS organizuje takie "eventy"?
  Bo przecież ktoś musi toto wprojektować, bronić, nie dać zamienić na inne!
  {sami wiecie jak wygląda nasz rynek}
  Ato ISO i TUV - to tylko potwierdza sprawność zarządzania firmą (Siek jest w tym dobry bo twardy - nie można mu odmówić).
  A co do jakości produktów: montaż na budowie, w brudzie i wilgoci, wiotkie i kiepsko izolowane ściany prefabrykowane. wentylatory wykręcone do "bólu" na grubo ponad 50Hz!
  OK, Panowie Projektanci - wesołej zabawy, rynek się z Wami zabawi nieco później.