Frico wprowadza na rynek typoszereg PA - nową serię inteligentnych kurtyn powietrznych.

PA - inteligentna kurtyna powietrzna Frico
Frico to czołowy europejski dostawca kurtyn powietrznych. Obecnie wprowadza serię kurtyn powietrznych PA – dającą nieporównanie więcej możliwości w stosunku do dotychczasowych urządzeń. Zintegrowane interaktywne sterowa nie poz wala na natychmiastową adaptację urządzeń do indywidualnych warunków pracy przy jednoczesnej maksymalnej oszczędności energii ale przede wszystkim czyni te urządzenia bezobsługowymi.


Oszczędność energii i większy komfort
Seria kurtyn PA oparta na technologii Thermozone®, daje skuteczną barierę powietrzną w przestrzeni wejścia. Unikalny kształt kratki wylotowej tworzy optymalną geometrię przepływu, kontrolując go w trzech wymiarach. Pozwala to osiągnąć wyraźnie lepsze parametry pracy, w stosunku do urządzeń konkurencji. Elastyczne sterowanie zapewnia oszczędną i wydajną pracę urządzeń , dodatkowo stosowane zestawy zaworów zapewniają stabilny przepływ oraz precyzyjną kontrolę.

Inteligentna i pro aktywna regulacja
Zintegrowany system sterowania SIRe zapewnia właściwą pracę kurtyny stosownie do aktualnych warunków temperaturowych, przy maksymalnie krótkim czasie reakcji . Oznacza to oszczędną pracę i komfort dla użytkownika. System automatycznie adoptuje się do zmiennych warunków takich jak : częstotliwość otwierania drzwi oraz zmiennej temperatury wewnętrznej i zewnętrznej– dostosowuje także pracę kurtyny do intensywności ruchu, dbając jednocześnie o zachowanie komfortu nawet przy drzwiach stale otwartych.

PA daje więcej możliwości
Ilość oraz długości dostępnych jednostek sprawiają że kurtyny PA to właściwe rozwiązanie dla każdych drzwi i bram o wysokości do 4,2m. Kurtyny PA mogą być montowane zarówno w układzie poziomym jak i pionowym. Kilka kurtyn połączonych ze sobą może zapewnić skuteczną barierę powietrzną nawet w większych drzwiach lub bramach.
Obecnie kurtyny serii PA są dostępne w seriach: PA 3500 oraz PA 4200. Długość jednostek od 1m do
2,5 m. Występują w wersji “zimnej” - bez elementu grzejnego, jako kurtyny elektryczne oraz z wymiennikiem wodnym.

Prosta instalacja I obsługa
Kurtyny PA są dostarczane z fabrycznie skonfigurowanym systemem sterowania . Dzięki temu czas uruchomienia i ustawienia parametrów pracy oraz podłączenia skrócono do minimum. Uchylny panel przedni zapewnia wygodny dostęp do wszystkich elementów urządzenia. Kurtyny PA są dostarczane standardowo w kolorze RAL 9016.


Frico to wiodący europejski producent kurtyn powietrznych, nagrzewnic i promienników. Od 1932 Frico produkuje i dostarcza energooszczędne urządzenia grzewcze. Frico od 1993 roku jest częścią Grupy Systemair – światowego lidera w branży wentylacyjnej. Także w Polsce urządzenia Frico stanowią część oferty Systemair. www.frico.pl

Systemair – powstał w 1974 roku, posiada oddziały w 40 krajach na całym Świecie, zatrudnia ok. 2500 pracowników. Sprzedajemy w ponad 100 krajach świata urządzenia do komfortowej i energooszczędnej wentylacji . Akcje Systemair są notowane na OMX Nordic Exchange. www.systemair.pl


Źródło: Systemair S.A.