Przetwornice częstotliwości VLT® sterując pracą sprężarek NH3 ograniczyły zużycie energii elektrycznej o ponad 13%

Oszczędność energii dzięki przetwornicom częstotliwości w aplikacji ze sprężarkami
NH3 kompresorZastosowanie przetwornicy częstotliwości w aplikacji ze sprężarką NH3 spowodowało zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 13% w jednej z wiodących na świecie rafinerii oleju palmowego w Malezji. Odpowiada to oszczędnościom energii na poziomie 240 000 kWh, a zwrot z całej inwestycji wyniósł około 20 miesięcy.

Rafineria oleju palmowego podjęła kroki w kierunku wzmocnienia działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. Jednocześnie spowodowało to zwiększenie zysków.
Mając świadomość, że zastosowanie przetwornic częstotliwości w aplikacjach sprężarkowych przyczynia się do znacznych oszczędności energii, rafineria zdecydowała się na modernizację układu ze sprężarką śrubową o mocy 400 kW i zamontowania przetwornicy.

Klient wymagał zintegrowania przetwornicy częstotliwości do istniejących systemów DCS i PLC.
Po dokonaniu oceny szeregu dostawców, klient zdecydował się na produkt firmy Danfoss. Duży wpływ na ten wybór miał fakt posiadania przez specjalistów Danfoss wiedzy i doświadczenia w integracji przetwornic częstotliwości do istniejących systemów.

[attach=attach1]>>więcej informacji[/attach]

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.