Pompa ciepła Ecodan odpowiedzią Mitsubishi Electric na potrzeby zmniejszenia zużycia energii.
Między innymi ze względu na wciąż wzrastające ceny energii bardziej doceniane są długoterminowe, trwałe sposoby ogrzewania domów. Wykorzystanie powietrznej pompy ciepła, takiej jak Ecodan Mitsubishi Electric, może stanowić odpowiedź na potrzeby zmniejszenia zużycia energii i rachunków za paliwo.
Obliczono, że Ecodan może zaoferować oszczędności kosztów eksploatacji o ponad 30% i obniżenia emisji CO2 o 50% w porównaniu z nawet najbardziej nowoczesnymi gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Oszczędności w porównaniu ze starszymi typami kotłów gazowych, na ropę naftową, gaz płynny lub kotłów elektrycznych są jeszcze większe.
Ecodan jest łatwy do zainstalowania i potrzebuje tylko jednej fazy do zasilania. Firma Mitsubishi Electric rozszerzyła zakres Ecodan® o dwa nowe modele 5 kW i 14 kW.
Powietrzna pompy ciepła jako alternatywa dla odnawialnych źródeł zależących od wyników sezonowych (słoneczne), kosztów instalacji (gruntowe źródła pompy ciepła), albo są obecnie częścią większej politycznej debaty (biopaliwa). Pompy te dedykowane są obecnie dla rynku Wielkiej Brytanii.
Pompa ciepła Ecodan jest niezawodna i oferuje szeroki typoszereg modeli, dlatego stanowi łatwy sposób reagowania na potrzeby poszczególnych domów. Dostarcza ciepłą wodę i ogrzewa dom przez cały rok, nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do minus 20°C.
http://www.mitsubishi-heating.com/pdf/Ecodan_Brochure.pdf