Podczas produkcji leków hormonalnych stosowane są przezroczyste opakowania z folii aluminiowej, tak zwane blistry. W procesie produkcji konieczne jest chłodzenie, co prowadzi do tego, że powierzchnie maszyn są bardzo zimne. Ta precyzyjna produkcja wymaga wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniu, aby zapobiec problemom z kondensacją podczas różnych etapów pakowania oraz zagwarantować stałą jakość produktów.


Aby uzyskać rządane paramery powietrza w fabryce Orion Pharma zainstalowano dwa osuszacze Munters ML1350, umieszczając je w strefie technicznej urządzeniem pakującym znajdującym się w dziale produkcji. Część wpływającego powietrza przepływa przez osuszacz ML1350 – nie przewidziano możliwości recyrkulacji powietrza. Temperaturę i wilgotność wchodzącego powietrza reguluje się niezależnie, chłodząc osuszone powietrze za pomocą chłodnicy końcowej i istniejącego przyłącza wody lodowej. Po schłodzeniu powietrze doprowadzone jest do dysz suchego powietrza. W tym celu każdy z osuszaczy wyposażony jest w oddzielną chłodnicę.
Pekka Järvinen z firmy Orion Anlage w Finlandii tak mówi na ten temat: "Osuszacze firmy Munters sprostały naszym oczekiwaniom i warunkom produkcji, działając wspaniale, niezależnie od pory roku lub pogody. Dzięki osuszaczom mamy kontrolowany i stabilny klimat w pomieszczeniach."

ML1350