Daikin informuje o problemie, jaki został zdiagnozowany w Oczyszczaczach Powietrza z funkcją nawilżania wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2008 a lutym 2010 roku. Pomimo, iż na obszarze Europy nie odnotowano żadnych zgłoszeń w tej kwestii, Daikin dbając o bezpieczeństwo i spokój swoich klientów zdecydował się na przeprowadzenie bezpłatnych przeglądów i napraw urządzeń MCK75JVM-K .

Ostrzeżenie Bezpieczeństwa - Important Safety Warning
MCK75JVM-KPotencjalny problem z tym modelem Oczyszczacza Powietrza występuje tylko w przypadku użytkowania go w środowisku bogatym w amoniak i jednocześnie przy wilgotności powietrza powyżej 70%. W takich warunkach istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia zapłonu w katalizatorze eliminującym zapachy. Wyładowania elektryczne w katalizatorze eliminującym zapachy mogą pojawić się poprzez elektrostatyczny filtr pochłaniający kurz. Amoniak w takim środowisku może występować, jako materiał pomocniczy reakcji spalania, a zatem spowodować przyspieszenie potencjalnej reakcji zapłonu w katalizatorze eliminującym zapachy.

Zakres urządzeń:
MCK75JVM-K (Oczyszczacz powietrza z funkcja nawilżania nazywany powszechnie Oczyszczacz URURU)

Seria i numer urządzeń:
Od C000101 do C005574 (data produkcji: Listopad 2008 do Lutego 2010)

Gdzie można znaleźć numer seryjny?


1. Numer seryjny znajduje się w prawym dolnym rogu urządzenia
2. Numer seryjny
3. Rok produkcji


Jakie części wymagają wymiany?
Rozwiązanie problemu nastąpi po wymianie 3 części na nowe:
- Katalizator eliminujący zapachy (1 cześć)
- Jonizator plazmowy (2 części)

Co zrobić, gdy Oczyszczacz Powietrza posiadany przez Państwa podlega kontroli?
W przypadku, gdy zakupiony Oczyszczacz Powietrza podlega kontroli oraz wymianie części proszę o kontakt z dealerem firmy Daikin, od którego sprzęt został zakupiony lub z biurem Daikin Airconditioning Poland.
1. Warszawa tel. 22 319 90 00
2. Poznań tel. 61 84 68 400

>> Download repair instruction manual oraz pod numerami telefonów: 22 319 90 00 (Warszawa), 61 84 68 400 (Poznań).
Pełna informacja na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=1982


Źródło: Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.