Nowoczesna łazienka coraz częściej przypomina piękny i przytulny salon kąpielowy, staje się miejscem relaksu i wypoczynku po długim i meczącym dniu. Dlatego też aranżacja tego miejsca dawno już przestała skupiać się wyłącznie na wyborze płytek i sanitariatów. Równie ważną funkcję pełni w niej odpowiednio dobrany grzejnik.

Grzejniki łazienkowe najczęściej kojarzą nam się z białą drabinką zamontowaną przy ścianie, najlepiej w pobliżu wanny, by z łatwością można było zawiesić na nim ręcznik. Jednak, jeśli chcemy, by wystrój naszego salonu kąpielowego pełnił harmonijną całość, warto zastanowić się nad wyborem grzejnika. Renomowani producenci grzejników, jak np. Purmo, oferują szeroki asortyment urządzeń o oryginalnej konstrukcji oraz w wielu kolorach, co umożliwia ich dopasowanie do tonacji kolorystycznej płytek, czy też innych akcentów pomieszczenia.

Dekoracyjna żaluzja

Nieograniczone możliwości wyboru spośród wielu wzorów i kształtów płytek łazienkowych pozwalają na dowolne kreowanie wnętrza łazienki. Obecnie bardzo popularnym trendem w aranżacji jest minimalizm, który wyróżnia ascetyzm formy i perfekcyjne wykonanie. Dzięki zastosowaniu oszczędnej, nieco chłodnej kolorystyki oraz mebli o prostej konstrukcji, można styl ten przenieść do łazienki. W takim wnętrzu niezwykle istotne są detale. Dlatego doskonale komponują się tu elementy przykuwające uwagę, intrygujące formą i kolorem, które przełamią stonowany widok. Doskonałym wyborem do wnętrz o surowym stylu będzie oryginalny element dekoracyjny, który nieco złagodzi surowość linii.

Takim dodatkiem w łazience może być odpowiednio dobrany grzejnik. Warto zwrócić uwagę np. na grzejnik drabinkowy Java z oferty Purmo. Na tle tradycyjnych urządzeń rurowych wyróżniają go poziome kolektory w kształcie elipsy umieszczone pod kątem przypominając uchyloną żaluzję. Dzięki temu urządzenie nabiera lekkości a jednocześnie łagodzi ostre linie i krawędzie minimalistycznego wnętrza. Dodatkowo Java pozwala na szybkie wysuszenie ręczników, które z łatwością można zawiesić na poziomych rurkach.

Drabinka w nowej formie

W minimalistycznych, surowych wnętrzach dominują proste elementy dekoracyjne i jasne barwy. Dlatego wszelkie dodatki są w takich pomieszczeniach szczególnie istotne. Świetnym uzupełnieniem stonowanej kolorystyki w łazience będzie grzejnik Muna z oferty Purmo w kolorze białym lub kontrastowym, jednym z ponad 200 barw palety RAL. Muna swoją nietypową konstrukcją, dzięki szerokim i płaskim kolektorom poziomym, zyskuje surowy i nowoczesny wygląd.

Stylistyka tego urządzenia zachowuje klasyczną prostotę, a jednocześnie przełamuje tradycyjne wzornictwo grzejników drabinkowych. Ponadto, grzejnik Muna dostępny jest w nietypowych rozmiarach o wysokości 680 mm i szerokości 1000 lub 1200 mm, co sprawia, że z łatwością, w zależności od potrzeb, można go dostosować do różnych wnętrz.

Grzejnik łazienkowy w kształcie drabinki niekoniecznie musi być białym, nudnym dodatkiem do salonu kąpielowego. Wybór urządzenia o ciekawej budowie wniesie do łazienki oprócz ciepła, także element luksusu i piękna.

Java: Wysokość (mm): minimalna – 700; maksymalna – 1972
Szerokość (mm): minimalna – 400; maksymalna – 600
Moc (W): 358 - 1137
Cena (zł netto): 539-907

Muna: Wysokość (mm): minimalna – 530; maksymalna – 2030
Szerokość (mm): minimalna – 500; maksymalna – 1200
Moc (W): 470 - 1464
Cena (zł netto): 819-1427