Oprogramowanie pozwalające na analizę systemu HVAC przez Internet.


Firma Optimum Energy LLC ogłosiła wprowadzenie OptimumHVAC, aplikacji, która umożliwi analizę wydajności systemu HVAC i zdalne rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem Internetu.

"Wartość oprogramowania leży w jego zdolności do gromadzenia, analizowania i wykonania sprawozdania danych operacyjnych w obiekcie w czasie rzeczywistym, które umożliwiają budowanie operatów do zdalnego rozwiązywania problemów w dowolnym czasie i miejscu."
- powiedział Nathan Rothman, Prezes i CEO firmy Optimum Energii.
Opracowywany w ciągu trzech lat OptimumHVAC jest inteligentnym oprogramowaniem opartym o opatentowane technologie mikroprocesorowe, który za pośrednictwem sieci Ethernet kontroluje system automatyki w budynku.
Poprzez zdalne śledzenie wyników, OptimumHVAC sprawdza sprzęt i jego pracę w czasie rzeczywistym.
Istnieją dwa rodzaje OptimumHVAC. Pierwszy OptimumLOOP, przeznaczony dla budynków z centralną instalacją chłodniczą. OptimumLOOP pozwala zaoszczędzić między 30 a 60% całkowitej energii w systemie chłodzonym wodą, jak również zużycie wody nawet o 1%.
Drugi rodzaj – OptimumTRAV - jest przeznaczony dla budynków z systemami VAV i pozwala zaoszczędzić między 25 a 40% energii.


Optimum Energy
zajmuje się opracowywaniem aplikacji sieciowych w celu zmniejszenia zużycia energii w budynkach komercyjnych. Przełomowe rozwiązania firmy przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności operacyjnej w HVAC roślin bez wpływu na komfort lokatorów.
Więcej informacji: www.optimumenergyco.com