OPERA to najnowsza seria suchych chłodnic wentylatorowych (drycooler’ów) i skraplaczy chłodzonych powietrzem firmy CIAT.

OPERA: najnowsza seria urządzeń firmy CIAT
Jest to ekonomiczne rozwiązanie wykorzystujące standardowe moduły. W skład serii wchodzi 4500 modeli, które są doskonale dopasowane do wielu różnych zastosowań. Oferując taką samą sprawność jak poprzednia generacja, seria OPERA jest przeciętnie o 15 % wydajniejsza energetycznie - w zależności od opcji różnica ta może wynieść 50%. Moc dostępnych jednostek sięga do 1100 kW.

OPERA
Wybór serii OPERA to gwarancja cichej pracy. Wszystkie urządzenia są wyposażone w wysokowydajne ożebrowane wężownice i bardzo ciche wentylatory najnowszej generacji. Dzięki zmniejszeniu strat ciśnienia w trakcie przepływu powietrza przez wężownicę wielkość wentylatorów jest dobierana precyzyjniej, co zmniejsza emisję hałasu.

Seria OPERA gwarantuje dokonanie wyboru najlepiej dopasowanego do potrzeb dzięki dostępności ponad 4500 modeli opartych o standardowe moduły. Inżynierowie firmy CIAT mogą wybierać spośród piętnastu różnych typów wentylatorów, trzech różnych obudów, kilku rodzajów łopatek i zakresu prędkości od 300 do 900 obr/min tak by móc dostarczyć model najlepiej pasujący do wymagań klienta.

Urządzenia z serii OPERA to także wybór proekologiczny. W trakcie projektowania wzięto pod uwagę troskę o środowisko naturalne. Wszystkie urządzenia z serii w 95% nadają się do recyklingu, zrezygnowano także z opakowania jednorazowego użytku.

Dzięki wielu dodatkowym opcjom można dopasować urządzenia do niemal każdego zastosowania. Przykładowo w przypadku chłodzenia generatorów firma oferuje system wyposażony w naczynie wzbiorcze, dwa obiegi chłodzenia oraz wymuszony ciąg pozwalający rozproszyć bardzo duże ilości ciepła. Dostępny jest także system elektronicznego sterowania Aeroconnect komunikujący się z agregatami chłodniczymi i systemem zarządzania budynkami (Building Management System), może on także działać w trybie free cooling Elektronicznie komutowany silnik zmiennej prędkości dostosowuje swoją prędkość pracy do bieżącego zapotrzebowania, co optymalizuje zużycie energii i pozwala uzyskać jej oszczędność do 30%. Można także wykorzystać wysokociśnieniowy system chłodzenia Aerofresh wykorzystujący mgłę wodną. Rozpyla on krople wody we wlocie powietrza, co powoduje jego schłodzenie i zwiększa wydajność urządzenia chłodzącego.


Założona w 1934 r. CIAT Group jest jednym z europejskich liderów w układach centralnego nawiewu i klimatyzacji oraz produkcji wymienników ciepła. Oprócz tego jest wiodącym producentem pomp we Francji. Oferuje katalog serii 130 produktów spełniających wymagania klientów . Na świecie użytkowanych jest ponad 10 milionów wyrobów CIAT. Francuski biznes rodzinny może poszczycić się sprzedażą na poziomie 272 milionów euro. Zatrudnia 2300 pracowników w 9 zakładach produkcyjnych we Francji, Włoszech, Hiszpanii i w Chinach. CIAT jest obecna również w ponad 70 krajach poprzez sieć przedstawicielstw i dystrybutorów.