Na IKK 2005 w Hanowerze Mitsubishi Electric przedstawił nowe modele klimatyzatorów inwerterowych, wyposażone w innowacyjne "oko klimatu" (i-see sensor).
Dwa modele ścienne MSZ-FA25VA oraz MSZ-FA35VA posiadają unikatowy detektor i-see Sensor, jeden z najbardziej zaawansowanych czujników temperatury na rynku. Czujnik ten skanuje przez cały czas pomieszczenie w poszukiwaniu różnic temperaturowych i automatycznie w to miejsce kieruje strumień ciepła bądź zimna. Jest to innowacja pokazująca inteligentny wymiar klimatyzacji i rezultat wysoko zaawansowanej technologii wykorzystywanej przez producenta.

i-see sensor

Wynik działania czujnika i-see:
ogrzane powietrze kierowne jest do zimniejszej strefy pomieszczenia,
zaś chłodne powietrze do cieplejszego miejsca

W modelach zainstalowano także system filtrów Plasma Duo, który poprawia jakość powietrza i usuwa niechciane związki chemiczne z pomieszczenia.
Jeśli chodzi o wygląd nowych klimatyzatorów, Mitsubishi Electric kontynuuje tutaj elegancki design, znany wśród innych modeli ME.
Technologia inwerterowa jest kluczem do większego komfortu przez cały rok, niezależnie od sezonu. Poprzez bardziej precyzyjną kontrolę prędkości sprężarki rotacyjnej technologia ta zapewnia szybkie chłodzenie i ogrzewanie z większymi oszczędnościami energii, w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Czynnikiem chłodniczym w nowych modelach jest R410A.
Nowy płaski panel. Jedną z cech frontu jest gładkie wykończenie krawędzi z górnym wlotem powietrza zamiast żaluzji. Ta innowacja pomaga zredukować hałas oraz poprawić wlot powietrza do wymiennika.Cicha praca.Klimatyzatory powinny być niepozorne, czyli pracować wydajnie ale po cichu, aby użytkownicy czuli się komfortowo. Klimatyzatory Mitsubishi Electric zawsze należały do grupy najbardziej cichych modeli dostępnych na rynku.
Tegoroczna linia o nowym wyglądzie, który poprawia cała estetykę, pracuje bardzo cicho – tylko 21 dB dla niektórych modeli np. 2,5 kW.
Zdrowy filtr katechinowy. Katechin, inaczej bioflawonoid odkryty w zielonej herbacie jest używany w filtrach ze względu na swoje właściwościach bakteriobójcze oraz elektrostatyczne, dzięki którym zatrzymuje drobiny kurzu oraz pyłki roślin. Poza tym odświeża powietrze eliminując znajdujące się w nim nieprzyjemne zapachy, przez co nasze otoczenie jest czystsze i zdrowsze.
Panel kontrolny I Feel. Oryginalny jednoprzyciskowy panel sterowania Fuzzy-logic "I Feel" zapamiętuje idealną temperaturę i odtwarza ją precyzyjnie za każdym razem.
Praktyczna i estetyczna obudowa. Prosta zasada otwierania panelu oraz wlotów powietrza klimatyzatora znacznie ułatwia czyszczenie wnętrza urządzenia. Zaleca się czyszczenie klimatyzatora regularnie, co zwiększa jego efektywność oraz oszczędności energetyczne.
24-godzinny regulator. Włącznik i wyłącznik mogą być ustawione w 10 minutowych odstępach czasu na 24-godzinny czas pracy urządzenia.
Dane techniczne:
Jednostka wewnętrzna MSZ-FA25VA
Jednostka zewnętrzna MUZ-FA25VA
Wydajność (chłodzenie / ogrzewanie) 2,5 / 3,5 kW
Jednostka wewnętrzna MSZ-FA35VA
Jednostka zewnętrzna MUZ-FA35VA
Wydajność (chłodzenie / ogrzewanie) 3,5 / 4,6 kW

Materiał, rysunki i zdjęcia: www.mitsubishielectric.com