Okna pasywne GOLDPLUS firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. otrzymały tytuł „Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2008” przyznawanego przez redakcję poradnika budowlanego „Mój Dom” oraz Kapitułę Nagrody

Nagroda „Produkt przyjazny dla Mojego Domu” przyznawana jest produktom z branży wykończeniowo-budowlanej, które wyróżniają się optymalnym połączeniem jakości, wysokich parametrów technicznych i niezwykłych walorów estetycznych.. Celem konkursu jest budowanie wśród konsumentów zaufania do produktów najwyższej klasy.

To wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że produkty Sokółki charakteryzują się wysoką jakością, wynikającą z zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dlatego postrzegane są jako jedne z najlepszych na rynku. Jest to dla nas sygnał, że firma rozwija się we właściwym kierunku - komentuje Andrzej Rzempołuch, Dyrektor ds. Handlowych i Członek Zarządu Sokółka Okna i Drzwi S.A. Sokółka Okna i Drzwi S.A. jako jeden z nielicznych producentów na polskim rynku wytwarza drewniane okna pasywne.

Okna drewniane GOLDPLUS w znacznym stopniu bazują na standardach sprawdzonych w branży. Szczelność konstrukcji, zabezpieczenia przed włamaniem oraz wysokiej klasy komponenty gwarantują funkcjonalność i niezawodność produktu. Dzięki specjalnym zakładkom uszczelniającym i zmniejszonemu mostkowi termicznemu, (uzyskanemu poprzez umieszczenie wewnątrz ramy ościeżnicy oraz skrzydła wkładu z pianki poliuretanowej) okna spełniają najbardziej restrykcyjne normy w zakresie energooszczędności i jakości.

Sokółka Okna i Drzwi S.A. należy do największych na polskim rynku producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Firma istnieje od ponad 35 lat. W 2006 roku spółka stała się częścią, wywodzącej się ze Szwecji, międzynarodowej grupy Inwido AB. Wartość rocznych obrotów grupy wynosi około 600 mln euro. W swoich strukturach jednoczy ona czołowych producentów i najlepsze marki okien i drzwi.