Jednym z warunków prawidłowego działania izolacji jest zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą negatywnie wpłynąć na jej skuteczność. Dlatego też firma Armacell stworzyła system osłon Okabell, pozwalający zabezpieczyć powierzchnię otuliny, zapewniając tym samym jej prawidłowe działanie przez wiele lat.

Okabell firmy Armacell - system metalowych osłon
Jednym z największych zagrożeń dla prawidłowego i skutecznego działania izolacji są mechaniczne uszkodzenia jej struktury, jakie mogą powstać w trakcie eksploatacji instalacji. Dziury czy pęknięcia będące wynikiem zarówno działalności człowieka jak i ptaków czy gryzoni, tworzą bowiem przerwy w barierze dyfuzyjnej oraz są punktami swobodnej wymiany energii, znacznie obniżającymi skuteczność nawet najlepszej izolacji. Dlatego też, by uniknąć tego typu sytuacji, warto odpowiednio zabezpieczyć miejsca, w których otulina jest szczególnie narażona na zniszczenie. Pomoże nam w tym system osłon Okabell firmy Armacell.

Izolacja pod pełną ochroną

System metalowych osłon Okabell firmy Armacell powstał z myślą o zapewnieniu zwiększonej ochrony otulinom wykonanym z takich materiałów jak kauczuk, polietylen, wełna szklana i skalna oraz poliuretan (w tym również wtryskiwany). Dzięki bardzo dużej różnorodności zarówno elementów jak i dostępnych wymiarów, Okabell firmy Armacell doskonale sprawdza się nawet w przypadku rozbudowanych i skomplikowanych instalacji. Co więcej, jeśli w ofercie firmy nie znajdziemy potrzebnych nam elementów, istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie, dzięki czemu będziemy mogli zabezpieczyć nie tylko rury ale i armaturę (pompy i zawory), kołnierze, zbiorniki, tłumiki i inne części instalacji. Dodatkowo, osłony Okabell dostępne są w kilku wariantach, różniących się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane. Użytkownik może wybrać elementy ze stali ochronnej pokrytej lakierem (AFP), odpornego na wodę morską aluminium, aluminium pokrytego lakierem czy w końcu stali kwasoodpornej lub alucynku. Pozwala to na doskonałe dopasowanie płaszcza ochronnego do konkretnych warunków, co gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie izolacji nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Osłony Okabell firmy Armacell charakteryzują się również prostym i bezproblemowym montażem. Duży wybór dostępnych elementów oraz możliwość wykonania dodatkowych elementów na wymiar, pozwala łatwo dopasować osłonę do nawet najbardziej skomplikowanej instalacji. Dodatkowo, dzięki systemowi łatwego mocowania poszczególnych elementów, montaż można przeprowadzić bezpośrednio na budowie, bez konieczności czasochłonnego lutowania, spawania czy innych skomplikowanych prac blacharskich. Do prawidłowego i trwałego połączenia elementów systemu Okabell, wystarczą najczęściej zwykłe wkręty, co znacznie upraszcza i skraca prace związane z instalacją osłon.
Odpowiednie zabezpieczenie delikatnej otuliny jest bardzo ważne z punktu widzenia efektywności jej działania. Uszkodzenia mechaniczne będące przyczyną naruszenia struktury izolacji mogą bowiem znacznie obniżyć jej sprawność narażając nas tym samym na straty energii czy skraplanie się wilgoci na powierzchni rury. System metalowych osłon Okabell firmy Armacell to doskonały sposób na zabezpieczenie izolacji wszędzie tam, gdzie narażona jest ona na uszkodzenie, dzięki czemu zachowa ona swoje parametry pracy przez długie lata.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Źródło: ''