OGRZEWNICTWO, KLIMATYZACJA, CIEPŁA WODA, CHŁODNICTWO 08/09 Kompendium wiedzy - RECKNAGEL
RECKNAGEL 2008/2009
Tytuł: Kompendium wiedzy OGRZEWNICTWO, KLIMATYZACJA, CIEPŁA WODA, CHŁODNICTWO 2008/2009
Autorzy: Recknagel, Sprenger, Schramek
Wydawca: Omni-Scala 2008
Stron: 2400
Spis treści: >>plik pdf

"RECKNAGEL" - tak popularnie nazywany jest obszerny poradnik "OGRZEWANIE I KLIMATYZACJA z uwzględnieniem chłodnictwa i zaopatrzenia w ciepłą wodę", którego autorami są Recknagel, Sprenger, Schramek. Ostatnie polskie wydanie pochodzi z roku 1994 ("94/95").

Jest to kompleksowy poradnik przedstawiający w sposób zwięzły, przejrzysty i treściwy zarówno niezbędne podstawy teoretyczne, jak również obszerne informacje praktyczno-techniczne poparte konkretnymi przykładami obliczeniowymi.

Książka ta jest zarówno nieodzownym narzędziem pracy dla inżynierów, projektantów, architektów, inspektorów nadzoru i zarządców Facility Management jak również wykładnią wiedzy na uczelniach technicznych.

Podane wzory empiryczne umożliwiają dokonanie szybkich a zarazem dokładnych obliczeń, a zgromadzone przykłady rozwiązań konstrukcyjnych urządzeń z nazwą producenta pomagają w podjęciu decyzji wyboru.

RECKNAGEL to obszerny, jedyny w swoim rodzaju, poradnik z dziedziny Ogrzewnictwa, Wentylacji i Klimatyzacji. Tradycja tej książki została zapoczątkowana w 1897 roku. Od tej pory jest ona cyklicznie aktualizowana, poszerzana o najnowsze rozwiązania techniczne i należy do najbardziej poszukiwanych pozycji z zakresu techniki cieplnej i klimatyzacji w Europie. W Polsce RECKNAGEL znany jest już dzięki dwóm tłumaczeniom.

Po raz pierwszy pojawił się na polskim rynku w formie poradnika w 1976 roku ARKADY. Jego wydanie było wspierane przez ówczesny rząd polski, który zauważył potrzebę stworzenia kompleksowego poradnika będącego połączeniem wiedzy teoretycznej z praktyczno-technicznymi informacjami, które umożliwiłyby czytelnikowi każdorazowo rozwiązanie występującego w praktyce problemu.

Drugie tłumaczenie, poszerzone o najnowsze innowacje techniczne, zostało wydane w 1994 roku.
Ponad 19000 firm w Polsce korzysta z poradnika "94/95" w swej codziennej pracy.
Źródło: ''

Komentarze