Jednym z ważniejszych warunków do spełnienia, aby w naszych domach żyło nam się bardziej komfortowo, jest zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Dzięki nowoczesnym technologiom instalacyjnym, możemy dowolnie regulować system dopasowując go swoich potrzeb.

Ciepło od podłogi
A wszystko dzięki ukrytej pod posadzką instalacji grzewczej. Możemy nawet chodzić boso, bez obaw, że się przeziębimy. Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem powierzchniowym; grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Jego skuteczność zależy w dużym stopniu od jakości izolacji cieplnej posadzki. Dotyczy to zwłaszcza podłóg leżących na gruncie oraz tych nad piwnicami nieogrzewanymi. Zastosowanie podłogowych instalacji pozwala wyrównać temperaturę w różnych częściach pomieszczenia, jest dobrym rozwiązaniem, tam gdzie nie ma miejsca na zamontowanie tradycyjnych grzejników.
Woda pod stopami

Stosowanie nowoczesnych instalacji podłogowych to obok komfortu użytkowania również oszczędność energii i tym samym ochrona środowiska naturalnego. Wodne ogrzewanie jest integralną częścią podłogi, przez co nie zakłóca ogólnego wyglądu pomieszczeń; umożliwia praktycznie nieograniczona swobodę przy projektowaniu architektury wnętrz.
Przez rury umieszczone na specjalnej macie izolacyjnej, przepływa woda, nagrzewając warstwy betonu i posadzki, które oddają ciepło do pomieszczenia. Niewidoczne pasujące do każdego wnętrza ogrzewanie, dodaje mu elegancji i wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, gdyż możemy dowolnie regulować system, dostosowując go do aktualnych potrzeb.
Kilka faktów
Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza powinna zawierać się w przedziale 40-60% oraz w temperaturze 19-20°C. Istotne znaczenie dla dobrego samopoczucia ma ciepłota powierzchni ścian, sufitów i posadzki. Zalecana temperatura podłogi wynosi 26 - 29°C. Przekroczenie tej wartości pogarsza warunki komfortu cieplnego. W łazienkach i pasach przyokiennych dopuszcza się nieco wyższą temperaturę (rzędu 29-33°C).
Więcej informacji: www.tece.pl