Właściciele hal, magazynów, obiektów przemysłowych oraz warsztatów wiedzą najlepiej, jak problematyczne może być ogrzanie i wentylacja dużych powierzchni. Z pomocą przychodzi gotowy system grzewczo – wentylacyjny Gejzer firmy Dospel, który w znacznym stopniu zwiększy komfort wewnątrz pomieszczeń.


Informacja prasowa - październik 2008
Polska w dzisiejszych czasach przeżywa istny boom budowlany. Nowe budynki, niczym grzyby po deszczu, w szybkim tempie wyrastają w każdym większym mieście. Inwestorzy prześcigają się w konstruowaniu jak najbardziej funkcjonalnych i ergonomicznych konstrukcji, by zapewnić maksymalną wygodę przebywających wewnątrz osób. Jednym z czynników, świadczących o wysokim standardzie budynku, jest odpowiednia wentylacja i dobre ogrzewanie. Specjaliści z firmy Dospel dobrze o tym wiedzą, dlatego też ulepszyli urządzenie grzewczo – wentylacyjne Gejzer tak, aby zwiększyć jego wydajność. To rozwiązanie, które odpowiedzialne jest za ogrzewanie powietrza oraz jego prawidłową cyrkulację, oferowane jest w kilku wersjach: Gejzer I o maksymalnej mocy grzewczej 26,2 kW, silniejszy Gejzer II 52,2 kW oraz Gejzer Mix z komorą mieszania, która, oprócz ogrzewania, dostarcza również do obiektu świeże powietrze.


Fot. 1. Gejzer
Jedną z największych zalet urządzeń typu Gejzer jest ich uniwersalność. Aparaty te mogą być montowane w położeniu równoległym oraz prostopadłym, zależnie od dostępności miejsca i istniejących możliwości montażu. Specjalne łopatki pozwalają na ustawienie pięciu dowolnych pozycji strumienia ciepłego powietrza – tak, by skierować je wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. W przypadku bardzo dużych pomieszczeń, w których moc grzewcza przekracza możliwości jednego Gejzera, zalecana jest współpraca kilku urządzeń.

Komfort oszczędzania

Zastosowanie układu automatyki do sterowania pracą Gejzera pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzenia oraz dostosować parametry pracy (temperaturę w pomieszczeniu, wydatek powietrza) do indywidualnych wymagań. Redukuje zarówno ilość zużytej energii elektrycznej, jak i zapotrzebowanie na czynnik grzewczy. Zastosowane komponenty umożliwiają dowolną konfigurację układów sterowania – jeden termostat może załączać kilka nagrzewnic, można również zasilać kilka urządzeń z jednego regulatora obrotów. Takie rozwiązanie pozwala na optymalny dobór układu sterowania zarówno pod względem ceny, jak i funkcjonalności.

Jakość na lata

Rozwiązania firmy Dospel to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości. Wszystkie użyte materiały w produktach firmy są poddawane bardzo rygorystycznym testom. Aparat grzewczo – wentylacyjny Gejzer skonstruowany jest w oparciu o najwytrzymalsze podzespoły. Obudowa urządzenia w całości wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, zabezpieczonej dodatkowo powłoką farby. Metal w tym przypadku jest klasycznym i sprawdzonym rozwiązaniem. Stabilne połączenia, odporne na wywołane pracą wentylatora drgania, umożliwiają swobodny i szybki dostęp do elementów składowych – to cecha bardzo istotna w przypadku potrzeby czyszczenia bądź serwisowania. Zaletą metalowej konstrukcji, widocznej w porównaniu z obudową z tworzywa sztucznego, jest również znacznie mniejszy współczynnik rozszerzalności cieplnej. Nie należy o tym zapominać, zwłaszcza wtedy, gdy system zasilany jest czynnikiem o wysokiej temperaturze. Obudowa z tworzywa sztucznego często „elektryzuje się”, zmieniając urządzenia w zbiorniki kurzu – metalowa konstrukcja Gejzera jest więc dodatkową gwarancją utrzymania czystości. Dla większej niezawodności pracy w agresywnym środowisku producent oferuje również Gejzera w wersji z obudową wykonaną z blachy nierdzewnej.
Proponowane zestawy automatyki konstruowane są w oparciu o urządzenia znanych i renomowanych producentów, co jest gwarancją ich wysokiej jakości. Niezawodność i długowieczność produktów firmy Dospel potwierdzona jest 5-letnim okresem gwarancyjnym.
Dane techniczne:
GEJZER I
- przepływ powietrza 4000 m³/h
- maks. moc grzewcza 26,2 kW
- maks. robocze ciśnienie czynnika 1,6 MPa
- maks. temperatura czynnika 130oC
GEJZER II
- przepływ powietrza 3700 m³/h
- maks. moc grzewcza 52,2 kW
- maks. robocze ciśnienie czynnika 1,6 MPa
- maks. temperatura czynnika 130oC
Dystrybutor: Dospel Sp. z o. o. , ul. Główna 186, 42-280 Częstochowa, www.dospel.com