Kompletny i uniwersalny system ogrzewania podłogowego TECEflex nadaje się do stosowania zarówno w niewielkich mieszkaniach i domach jednorodzinnych, ale również w tak dużych obiektach jak kościoły i klasztory.

Przy budowie tak dużej instalacji grzewczej najlepiej wykorzystać rury wielowarstwowe. Łączą one bowiem najlepsze cechy typowej rury metalowej i produktu wykonanego z tworzywa sztucznego. Są niezwykle wytrzymałe na działanie wysokiego ciśnienia i temperatury, a także niepodatne na działanie korozji, co znacząco wydłuża sprawność całego systemu. Poza tym dzięki niezwykłej elastyczności można je układać ręcznie i bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

- Instalacja musi być przede wszystkim stabilna i wytrzymała, zwłaszcza jeśli dotyczy to obiektów użyteczności publicznej mówi Marek Furdykoń prezes firmy TECE, producenta systemu. W systemie TECEflex można to osiągnąć dzięki opatentowanemu aksjalnemu systemowi połączeń rur wykluczającemu stosowanie tradycyjnych, ale jednak zawodnych pierścieni typu O-ring i taśm uszczelniających.

Pewne i trwałe uszczelnienie to efekt wprasowania ścianki rury między tuleję i złączkę, bez zmiany przekroju rury i związanego z tym spadku ciśnienia wody. TECEflex zapewnia równomierne rozłożenie temperatury nawet w tak dużych pomieszczeniach jak wnętrza kościołów, a dzięki temu, że jest integralną częścią podłogi nie zakłóca wewnętrznej estetyki i przestrzeni. Ogranicza ilość miejsc powstawania i osadzania się kurzu, a co ważne eliminuje kłopoty związane z konserwacją i naprawą grzejników.

- Poza tym jest systemem ogrzewania niskotemperaturowego, dzięki czemu eksploatacyjne nakłady energetyczne są w tym przypadku wyjątkowo niskie – zapewnia Marek Furdykoń.