W dniach 10-11 października 2009 roku na warszawskim Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6A odbędzie się kolejna edycja największych na Mazowszu Ogólnopolskich Targów Budowlanych Budowa Remont Dom i Wnętrze.Targi Budowlane Murator EXPO odbywają się dwa razy w roku – w kwietniu pod nazwą MUREXPO i w październiku jako Budowa Remont Dom i Wnętrze. Targi zyskały uznanie i są oczekiwane nie tylko ze względu na ciekawą ofertę producentów z całej Polski, lecz także na bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, atrakcyjne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów.
Jesienna edycja Targów poświęcona będzie kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz, usługodawców z branży budowlanej: firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz, firm budujących domy na zamówienie indywidualnych klientów, pracowni projektowania architektonicznego, projektowania wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów.
Planowana jest wystawa produktów oraz rozwiązań wyposażenia i projektowania wnętrz dla osób niepełnosprawnych. Ekspozycja dla niepełnosprawnych zostanie zlokalizowana w zespole wejścia głównego, przestrzeń będzie wyróżniona i specjalnie oznakowana.
Z okazji Targów Budowlanych Budowa Remont Dom i Wnętrze organizator proponuje indywidualnym inwestorom wszechstronną pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie ich mieszkań i domów - w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi. Na Targach zorganizowane zostanie Centrum Projektowania i Urządzania wnętrz mieszkalnych pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków. Architekci wnętrz skupieni w Sekcji Architektury Wnętrz ZPAP przygotowują na Targi cykl wykładów i pokazów przykładowych aranżacji. W ramach prezentacji i wykładów architektów wnętrz oraz artystów plastyków zaprezentowane zostaną: urządzanie wnętrz, wzornictwo przemysłowe, malarstwo ścienne; mozaiki, freski, sgrafitto, rzeźba we wnętrzu i w ogrodzie, użytkowe formy rzeźby (fontanny, grafika), tkanina we wnętrzu, szkło i ceramika, antyki, kopie i pastisze malarstwa. Planowana jest wystawa tych obiektów.
Odbędą się bezpłatne warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage'u – dekoracji przedmiotów użytkowych przez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych i naklejanie ich na wybraną powierzchnię. Na Targach zainteresowani wspólnie z instruktorem stworzą z przedmiotów codziennego użytku oryginalne i niepowtarzalne okazy. Można będzie samodzielnie zdobić przedmioty z drewna, tektury, szkła, tkaniny i porcelany, a nawet plastiku oraz metalu i nadawać im indywidualny charakter.
Polskie Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki zaprezentuje przeznaczone do ekspozycji w mieszkaniach, domach i biurach rośliny bonsai. Odbędzie się pokaz kształtowania bonsai, formowania drzew bonsai domowych.
Każda edycja imprezy gromadzi 150 wystawców z branży oraz ich klientów: 4-8 tys. zwiedzających, którzy w jednym miejscu mogą dokonać wyboru najlepszych, najbezpieczniejszych wyrobów budowlanych i technologii oraz skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin.
Sponsorem jesiennej edycji Targów Murator EXPO 2009 jest firma REGULUS – system® uznany producent wodnych miedziano - aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania. Do grona Sponsorów należą prestiżowe korporacje: Dachmur, Schiedel sp. z o.o. oraz General Motors Poland sp. z o.o. czy Elektrociepłownie Warszawskie SA firma koncernu Vattenfall.
Więcej informacji: Szef Projektu - Magdalena Izdebska tel. (022) 829 66 37