Kotły na paliwa stałe PEREKO to bogata gama urządzeń grzewczych przeznaczonych do zapewnienia ciepła w domach mieszkalnych, obiektach produkcyjnych, magazynach oraz budynkach socjalnych i administracyjnych. Urządzenia PEREKO są źródłem ciepła, które jest dostarczane za pośrednictwem podgrzanej wody znajdującej się w instalacji centralnego ogrzewania obiektu.

Oferta PEREKO


Oferta PEREKO zawiera 8 serii niskotemperaturowych urządzeń grzewczych, w których woda nie powinna przekraczać temperatury 95° C. Przystosowane są do spalania różnego rodzaju paliw stałych, w tym ekologicznych, jak pelet i biomasa. Każdemu z typów urządzenia dedykowany jest odpowiedni materiał opałowy. Podstawowym paliwem wszystkich urządzeń serii KSW, KSW Plus, KSW Plus Top, KSX, KSR oraz KSRM są odpowiednie dla każdego typu sortymenty węgla kamiennego - bryły, ekogroszek, miał. W urządzeniach z serii KSW PRIMA oraz KSD możliwe jest stosowanie zarówno węgla kamiennego, jak i drewna. Z kolei urządzenia KSP Duo są kotłami wielopaliwowymi, które przystosowane są do funkcjonowania na większości rodzajów paliw stałych, w tym ekologicznych jak pelet, owies itp. W ofercie PEREKO dostępne są także urządzenia zaprojektowane według innowacyjnego autorskiego projektu. Do serii tego typu urządzeń należy nagrzewnica powietrzno-wodna NPW, która jest połączeniem nagrzewnicy i kotła.

Wszystkie urządzenia marki PEREKO są zaprojektowane i wykonane zgodnie z Polską Normą PN-EN 303-5, a unikalna konstrukcja podajnika jest wzorem zastrzeżonym w polskim Urzędzie Patentowym. Materiał używany do produkcji komory spalania (kluczowego elementu urządzenia jeśli chodzi o trwałość), to stal na urządzenia ciśnieniowe do pracy w podwyższonych temperaturach P265HGH. Natomiast zewnętrzne panele, składające się na obudowę, wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 0,7 mm. Całość malowana jest za pomocą technologii proszkowej. Elementem wyróżniającym urządzenia PEREKO jest zastosowanie dwustronnej spoiny, która przekłada się na wysoką jakość i trwałość oferowanych produktów. Kotły PEREKO posiadają jedną z najdłuższych dostępnych na rynku gwarancję na szczelność spoin, która obejmuje okres 10 lat od zakupu.

PRODUKTY

Seria KSW jest podstawowym typem kotłów zasypowych, który charakteryzuje się prostą i solidną konstrukcją.

Seria KSW Plus jest rozbudowaną wersją typu KSW. Te kotły wyposażone są dodatkowo w elektroniczny sterownik odpowiadający za utrzymanie zadanej temperatury i sterowanie procesem spalania paliwa oraz w wentylator, który zapewnia dłuższą stałopalność.

W linii KSW Plus Top wprowadzono ulepszenie polegające na umieszczeniu wentylatora w górnej części urządzenia, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie kotła również w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.


Seria KSW PRIMA to oszczędne urządzenia przeznaczone do stosowania różnych rodzajów paliw, jak węgiel kamienny, ekogroszek, a także drewno i pellet. Przy zachowaniu stosunkowo niewielkich gabarytów wyposażone zostały w komorę spalania o wyjątkowo dużej głębokości, mieszczącej polana o ponad półmetrowej długości.

Kotły serii KSX charakteryzują się szczególną budową opartą o system nadmuchów znajdujących się wewnątrz paleniska, które pozwalają na spalanie miału węglowego oraz na osiąganie dłuższych niż w przypadku innych serii okresów stałopalności, sięgających nawet 26 godzin.


Kocioł serii KSD wyróżnia się rozwiązaniem konstrukcyjnym pozwalającym na spalanie drewna, a specjalnie zaprojektowany kształt paleniska pozwala na samoczynne obsuwanie się złoża paliwa. Dodatkowo powiększone drzwiczki poprawiają komfort użytkowania tego urządzenia.

Kotły serii KSR wyposażone są w automatyczny podajnik paliwa. Pracę systemu podającego reguluje elektroniczny sterownik. Ze względu na automatyzację procesu spalania i niską częstotliwość uzupełniania zasobnika (raz na 3-5 dni), urządzenia tego rodzaju są jednymi z najbardziej komfortowych w obsłudze.


W urządzeniach KSRM wyposażonych w podajnik paliwa zastosowano obrotowy rodzaj retorty, podnoszący efektywność spalania miału.

Linia kotłów KSP Duo jest połączeniem kotła podajnikowego i zasypowego. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcyjnemu możliwe jest stosowanie około 10 gatunków materiału opałowego, który można spalać na dwóch różnych paleniskach.

Seria NPW
to zintegrowane urządzenia grzewcze o innowacyjnej konstrukcji. Są połączeniem kotła z podajnikiem i nagrzewnicy powietrzno-wodnej, a ich zaletą jest szybkie ogrzewanie pomieszczenia.

PEREKO to także kotły dużej mocy (powyżej 100 kW), które przeznaczone są do ogrzewania budynków o powierzchni powyżej 1000 m2 .

W pierwszej połowie roku 2013 planowane jest wprowadzenie nowych serii kotłów, odpowiadających na aktualne zapotrzebowanie rynku.
O Grupie EnvoGrupa Envo funkcjonuje na rynku w obszarze trzech gałęzi produkcji: elementów identyfikacji wizualnej, urządzeń grzewczych oraz konstrukcji stalowych.

Pod względem ilości wytwarzanych urządzeń oraz posiadanego zaplecza technicznego i kapitału przedsiębiorstwo należy również do ścisłej czołówki producentów kotłów grzewczych. Marką urządzeń wytwarzanych przez Envo jest PEREKO - funkcjonalne kotły na paliwa stałe o szerokim spektrum mocy i zróżnicowanym poziomie zaawansowania technicznego, od prostych kotłów cechujących się tradycyjną budową, po urządzenia wzbogacone o elektroniczny system sterowania oraz wyposażone w automatyczny podajnik paliwa.

Dział Identyfikacji Wizualnej Grupy Envo świadczy usługi o szerokim spektrum działań i szybkim tempie realizacji w zakresie wykonywania bogatej gamy konstrukcji lekkich, ich oznakowania zewnętrznego oraz elementów wyposażenia obiektów handlowo-usługowych. Poszczególne etapy obejmują projektowanie, produkcję, transport, montaż oraz stałą obsługę klienta. Profil działalności koncentruje się na kompleksowym brandingu, a także na zmianie wizerunku korporacyjnego podmiotów gospodarczych różnych branż. Zespół pracowników tworzą pasjonaci będący profesjonalnymi technologami, grafikami oraz marketerami.

Trzecim profilem działalności Grupy są ciężkie konstrukcje stalowe. Zlecenia w tym obszarze realizowane są przez Dział Konstrukcji Stalowych, który zajmuje się produkcją szalunków, rusztowań, hal produkcyjnych, zbiorników, silosów, kontenerów, palet, pojemników do segregacji odpadów komunalnych i przemysłowych oraz elementów maszyn.

Envo posiada solidne zaplecze techniczne oraz duże moce przerobowe, co pozwala na fachowe i kompleksowe podejście do wykonywanych zleceń. Nowoczesny park maszynowy wyposażony jest m.in. w roboty spawalnicze o podwójnych ramionach, lakiernie proszkowe, pozwalające na wykonanie elementu o maksymalnych wymiarach 3300 x 2700 x 580 mm, linie półautomatyczne do cięcia materiału, wycinarki laserowe, wykrawarki, prasy, prasy krawędziowe, piaskarki i śrutownie, nożyce gilotynowe CNC, walce mechaniczne CNC, centrum obróbcze, tokarki CNC, przecinarki drutowe, zgrzewarki, wiertarki stołowe, spawalnie, suwnice i żurawie transportowe. Produkcja odbywa się w halach o powierzchni 20 tys. m2 przy obsłudze 120 pracowników.

Jakość świadczonych usług potwierdzona jest m.in. licencją w zakresie spawania. Przedsiębiorstwo posiada Certyfikat Kwalifikacji Zakładu do I Grupy Zakładów Dużych wg normy PN-M-69009 wydany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Źródło: ''