Nowy wentylator promieniowy i czujniki do wentylatorów O.ERRE S.p.A.
Diverso
Diverso IN

Wentylatory serii Diverso
Diverso to wentylator promieniowy wyciągowy przeznaczony do wentylacji małych i średnich pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych. Charakteryzuje się łagodną i przyjazną stylistyką i dobrze komponuje z otoczeniem.
Urządzenie dostępne jest w wersji natynkowej (Diverso) lub podtynkowej (Diverso IN) oraz w opcjach: standardowej, z timerem (T) i z higrostatem (HT). Timer opóźnia start wentylatora o 5 s oraz pozwala na regulację czasu opóźnienia wyłączenia od 2 do 30 min, natomiast higrostat uruchamia się automatycznie po przekroczeniu danego poziomu wilgotności (w zakresie od 40 do 90%).
Zasada działania Diverso polega na tym, że powietrze jest zaciągane od przodu poprzez zewnętrzne szczeliny uformowane w taki sposób, by wymusić powstanie wiru, który zapobiega „pełzaniu” powietrza po otaczającej ścianie, a tym samym uniknąć osadzania się zanieczyszczeń na ścianie. Dzięki uchylnej kratce można w łatwy i szybki sposób wymienić filtr w urządzeniu.
Wyposażone są w klapę zwrotną. Maksymalna wydajność powietrza: 80÷270 m3/h, maksymalne ciśnienie: 166,8÷441,5 Pa, stopień ochrony – IPX 5. Opcjonalnie można płynnie regulować obroty wentylatora.
UWAGA: Produkt zgłoszony przez Iglotech do Konkursu na Najciekawszy Produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2009.
>>więcej
Akcesoria O.ERRE


Sensor PIR
Nowością O.ERRE są także czujniki do zastosowań w wentylatorach domowych (w wersji podstawowej) o maksymalnej mocy 200 W.
PIR Sensor (Passive Infra Red) - czujnik ruchu
Wentylator załącza się automatycznie w momencie, gdy czujnik wykryje ruch w pomieszczeniu. Timer podtrzymuje pracę wentylatora przez czas od 2 do 25 minut, w zależnosci od nastawy.
HT Sensor – czujnik wilgotności z wyłącznikiem czasowym
Dostępny w 2 trybach:
- automatycznym - wentylator uruchamia się automatycznie po przekroczeniu zadanego poziomu wilgotności (w zakresie od 40% do 90%)
- manualnym - wentylator uruchamia się po użyciu włącznika.
Kiedy poziom wilgotności spadnie poniżej zadanego lub po wyłączeniu wentylatora, timer podtrzymuje pracę urzadzenia przez nastawiony czas (od 2 do 25 minut).
>>więcej
>>Inne nowości 2009 O.ERRE