Firma Europe Environnement, będąca od 1993 roku liderem na francuskim rynku wentylacji i usuwania z powietrza związków szkodliwych, powodujących korozję i uciążliwych dla powonienia, inwestuje w nową jednostkę produkcyjną o nazwie EUROP-PLAST specjalizującą się w produkcji plastikowych wentylatorów średnio- i wysokociśnieniowych.


Ochrona środowiska, a zwłaszcza jakość powietrza są dla firmy największym wyzwaniem. Gama bardzo wydajnych wentylatorów plastikowych EUROP-PLAST to urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wszystkie te rozwiązania zgodne są z normami obowiązującymi dla instalacji i kontroli emisji zanieczyszczeń przemysłowych.


Wentylatory i akcesoria z prezentowanej serii zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane siłami przedsiębiorstwa w jego nowoczesnej siedzibie o powierzchni 3000 m². EUROP-PLAST oferuje pełną gamę produktów począwszy od standardowych akcesoriów do wentylatorów plastikowych aż po produkty wykonane na specjalne zamówienie w oparciu o know-how przedsiębiorstwa: dachowe wentylatory osiowe, wentylatory typu VCP, antykorozyjne wentylatory promieniowe, wentylatory laboratoryjne, wentylatory osiowe, specjalne wentylatory wyciągowe.

EUROP-PLAST
produkuje wentylatory plastikowe średnio- i wysokociśnieniowe o wydajności do 150 000 m³/h. Stosowane materiały to PP (standard), PCV, PE, PVDF. Korpusy i turbiny zaprojektowano i wykonano przy zastosowaniu techniki cyfrowej obróbki tworzyw sztucznych. Wszystkie te wyroby charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną, łatwością instalacji i niezawodnością. Systemy wentylacyjne EUROP-PLAST dostępne są w licznych konfiguracjach.


Plastikowe wentylatory odporne na korozję:
Wentylatory promieniowe
- VCP (promieniowy wentylator plastikowy) i VCPHP (promieniowy wysokociśnieniowy wentylator plastikowy) wytwarzane są w całości przez Europ Plast. Dla tych urządzeń wydajność wynosi od 100m³/h do 140 000m³/h.
Wentylatory wyposażone są w wysokowydajną turbinę. Ciśnienie do 5.000 Pa.
Materiały obudowy : PPh (standard) , PCV laminat, PEHD, PPs PPS el, PDF.
Materiały turbiny : PPh (standard), PVDF oraz stal nierdzewna.
- VCPL : do zastosowań laboratoryjnych
Wydajność od 50m³/h do 5000m³/h
Ciśnienie do 1500 Pa
Materiały standardowe : PPh (standard)

Wentylatory osiowe

- VPH : wentylator osiowy : VPHT (do mocowania na dachu) i VPHP (wentylator ścienny)
Materiał obudowy : PPH
Materiał łopatek wirnika: PPh wzmocniony włóknem szklanym
- VAT: wentylator osiowy promieniowy
Wydajność od 400m³/h do 10 000m³/h
Turbina o wysokiej sprawności
Ciśnienie do 1500 Pa.
Obudowa: PPh (standard), PEHD lub PVDF odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz większości gazów korozyjnych
Materiały: PPh (standard), PE, PVDF, PPS.
EUROP-PLAST poszukuje dystrybutorów lub partnerów zainteresowanych reprezentowaniem pełnej gamy produktów firmy.
W celu uzyskania dalszych informacji należy zwracać się do :
e-mail: a.garny@europe-environnement.com
www.europe-environnement.com
www.europ-plast.com
Żródło: Serwis Prasowy UBIFRANCE