Budowa czy remont domu wiążą się z wieloma uciążliwościami, z których pierwsze skrzypce zawsze gra wszechogarniający brud i kłopotliwy nieporządek. Stan ten jest systematycznie pogłębiany wraz z wizytami kolejnych ekip budowlańców, a kiedy cały proces budowlano – remontowy szczęśliwie dobiegnie końca, gospodarzy niejednokrotnie czeka jeszcze syzyfowa praca zwana powszechnie sprzątaniem. Zalegające wszędzie resztki tynku, gładzi, gruzu i dokuczliwego pyłu są nie lada wyzwaniem dla tradycyjnego mopa i odkurzacza, a tym bardziej dla właścicieli, których poziom frustracji rośnie proporcjonalnie do wielkości powierzchni wymagającej posprzątania.


Informacja prasowa - wrzesień 2009
Mając to wszystko na uwadze, firma Lange Łukaszuk sp. j. będąc wyłącznym dystrybutorem produktów marki Starmix proponuje idealne rozwiązanie, jakim jest zakup jednego z ponad 30 modeli profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych, które sprawdzą się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach porządkowych. Tym samym takie czynności jak: szlifowanie gipsu, cyklinowanie podłóg, usuwanie popiołu z kominka lub zwykłe odkurzanie wykładzin i dywanów, nigdy więcej już nie przysporzy nikogo o ból głowy, ponieważ usuwanie brudu, cieczy i odpadków budowlanych stanie się dziecinnie łatwe przy użyciu odkurzaczy przemysłowych marki Starmix.

Gdy sprzątanie staje się przyjemnością...Seria ASOdkurzacze marki Starmix produkowane przez uznaną, niemiecką firmę Electrostar Schottle GmbH & CO. KG, są gwarantem nie tylko komfortu i bezpieczeństwa użytkowania, ale przede wszystkim estetyki i higieny miejsca pracy czy zamieszkania. Aby sprostać surowym wymaganiom użytkowników i ich indywidualnym potrzebom, odkurzacze przemysłowe Starmix występują aż w 4 wyspecjalizowanych seriach (AS, HS, GS, IS). Seria AS jest przeznaczona w szczególności dla właścicieli domów i garaży, który cenią sobie profesjonalizm i szybkość czyszczenia. Kompaktowość, poręczność i solidność, to tylko niektóre z cech odkurzaczy przemysłowych Starmix serii AS. Wysoki poziom jakości wykonania i wydajności sprawia, że dwa modele AS 1020 P i AS 1032 PG, są jednymi z najlepszych produktów spośród tej klasy cenowej oferowanych na rynku. Modele te różnią się od siebie pojemnością zbiornika (odpowiednio – 20 i 32 litry dla 1020 P i 1032 PG) a tym samym wymiarami i wagą (AS 1020 P – dł./szer./wys. – 39/ 39/46 cm, przy wadze 5,1 kg, AS 1032 PG – 45/39/59 cm przy wadze 9,5 kg). Oba są wyposażone w węże ssące i dysze szczelinowe (odpowiednio o wymiarach:  35mm  1, 75m i  49mm  1, 75m, dysza szczelinowa: 21cm i 16cm) oraz po dwie sztuki przedłużek o długości 48 cm każda. Ponadto oba modele są wyposażone w zaawansowany system Cyklon, zapewniający większą żywotność filtra i podwyższający jakość pracy. Jest to możliwe dzięki temu, że wlot do zbiornika jest umieszczony niesymetrycznie, a powietrze wraz z odpadami wpadające do odkurzacza wiruje, co powoduje, iż większe i cięższe odpady osadzają się na ściankach zbiornika, a następnie opadają na dno, nie mają w ogóle kontaktu z filtrem.

Pełen profesjonalizm... Seria GSSeria ta sprawdza się znakomicie przy czyszczeniu sporych powierzchni hotelowych, biurowych czy też magazynowych, bez względu na materiał, z którego podłoże jest wykonane (drewno, panele, wykładzina, płytki PCV itp.) zarówno na sucho jak i mokro. Do wyboru mamy 16 różnych modeli z silnikami o mocy od 1200 W (GS: 1020, 1022, 1030, 1032 i GST 1120) do 3600 W (model GS 3078), ze zbiornikami wykonanymi ze stali chromowanej (modele 2078, 3078) lub nierdzewnej (pozostałe ze zbiornikiem stalowym z serii GS) o pojemności od 20 (GS 1020, GST 1020, GST 1120, GS TD 1120) do 78 litrów (GS 3078) i wadze od 6,7 kg (GST 1020, GST 1120, GS TD 1120) do 26 kg (GS 3078). Wszystkie odkurzacze z tej serii cechuje sprawdzona i wysoce skuteczna technologia filtracji oparta o niezawodny, pofałdowany filtr o powierzchni 3. 200 cm², 3. 600 cm² lub 7. 200 cm² wykonany z celulozy albo poliestru, wykazujący duży stopień zatrzymywania pyłów. Do każdego modelu można dopasować wedle własnego uznania aż 11 zestawów akcesoriów czyszczących o średnicy rury 3 mm lub 49 mm.
Tylko dla orłów... Serie IS i HS


Odkurzacze tych serii charakteryzują się głównie tym, że mogą zostać podłączone bezpośrednio do konkretnego elektronarzędzia, dzięki czemu stanowią niezbędne wyposażenie warsztatów rzemieślniczych, firm remontowo – budowlanych i zakładów przemysłowych. Efektywnie absorbują z powietrza wszelkiego rodzaju pyły powstałe podczas takich czynności jak: piłowanie, wiercenie, frezowanie czy szlifowanie. Przystosowane do pracy zarówno na sucho jak i na mokro, przez co sprzątanie miejsca pracy staje się niezwykle szybkie i łatwe. Nieocenioną zaletą jest automatyczny otrząsacz filtra, który czyści go za pomocą impulsów elektromagnetycznych, zapewniając bezobsługową i komfortową pracę z odkurzaczem. 9 modeli serii IS oraz 9 modeli serii HS sprawia, że użytkownik ma pewność wyboru wariantu odkurzacza najlepiej odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom, zarówno pod względem mocy (dla serii HS od 1400 do 1600 W, dla serii IS od 1000 do 1600 W), wymiarów, wagi, jak również pojemności zbiornika (seria HS od 20 – 55 litrów, seria IS 25 lub 50 litrów).

Odkurzacz z pompą nie tylko dla strażaków – nowość w ofercie Lange ŁukaszukModele HS PA-1455 i HS RECY PA – 1455 są stworzone do odciągania dużych ilości wody np. z zalanych magazynów, garaży, piwnic czy hal produkcyjnych. Łatwość w obsłudze powoduje, że z tego profesjonalnego sprzętu mogą korzystać wszyscy, a nie tylko Straż Pożarna czy Służby Ratownicze. Oba modele mogą przepompować 300 litrów cieczy na minutę, przy wysokości pompowania w trybie normalnym – 1,5 m a w trybie odsysania – 6 m. Kontrola poziomu napełnianiu zbiornika przy zasysaniu płynów zapobiega przelewaniu się wody, która to może być czym prędzej odprowadzona na odległość 50 metrów od zalanego miejsca. Pojemność obu zbiorników wykonanych ze stali nierdzewnej z dwoma poręcznymi uchwytami do przenoszenia, wynosi 55 litrów (50 litrów pyłu, 43 litry wody). Moc maksymalna jest taka sama – 2200 W wraz z mocą pompy zanurzeniowej, a różnice dotyczą osprzętu i możliwości współpracy z innymi elektronarzędziami. Model HS RECY PA-1455 jest dodatkowo przystosowany do pracy z podłączonym elektronarzędziem, w którym jest wymagane użycie przepływającej wody - np. wiertnice diamentowe. Z kolei model HS PA-1455 posiada ssawki do odkurzania. Ten sam model wyposażony jest w dwa duże węże, a model HS RECY PA-1455 - w jeden duży i jeden mniejszy wąż. Ponadto oba odkurzacze wyposażone są w wewnętrzną pompę zanurzeniową oraz w uchylne opróżnianie zbiornika.
Nadto należy wspomnieć, że każdy z modeli odkurzaczy przemysłowych marki Starmix, prócz ergonomicznej budowy i niespotykanej stabilności, chroniącej sprzęt przed ryzykiem przypadkowego uszkodzenia przy wywróceniu się, posiada praktyczny schowek na profesjonalny zestaw akcesoriów (ssawek uniwersalnych, szczelinowych i do zanieczyszczeń o dużej średnicy ziarna), czyniąc czyszczenie zabrudzonych powierzchni jeszcze szybszym i bardziej wygodnym.

Firma Electrostar Schöttle GmbH & Co. KG, której główną marką jest Starmix to przedsiębiorstwo produkcyjne średniej wielkości, założone w 1921 r. zlokalizowane w Reichenbach nad rzeką Flis (koło Stuttgartu). Obecnie zatrudnia 135 osób. Firma jest liderem w produkcji odkurzaczy przemysłowych współpracujących z elektronarzędziami. W 2007 roku, marka Starmix powierzyła firmie Lange Łukaszuk – jako uznanemu reprezentantowi europejskich firm narzędziowych – dystrybucję swoich produktów na terenie Polski.
Starmix w Polsce to nie tylko wysokiej klasy produkty, to także dbałość o jakość obsługi klientów, zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do informacji na temat firmy i jej oferty oraz szybko działająca sieć serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zorganizowana przez Lange Łukaszuk Sp.j.

LANGE ŁUKASZUK
rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu, oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Firma LANGE ŁUKASZUK postawiła sobie za cel szeroko zakrojone doradztwo techniczno-handlowe, handel specjalistyczny ze sklepami narzędziowymi i hurtowniami, a także z marketami budowlanymi. Sprzedanym wyrobom LANGE ŁUKASZUK zapewnia pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną w dwudziestu swoich punktach serwisowych na terenie kraju. Na oferowane produkty jest oferowana gwarancja, zgodna z gwarancją producenta, tj od 1 roku do 25 lat. Towar dostarczany jest do klienta w ciągu 24-48 godzin od przyjęcia zamówienia. Realizowane są też zamówienia w określonym terminie (just in time).