Do niedawna panowało przekonanie że centralny odkurzacz nadaje się wyłącznie do dużych domów i absolutnie nie do mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Jednostka centralna wymagała specjalnego pomieszczenia, które dość trudno wygospodarować w mieszkaniu czy apartamencie. To już przeszłość!

Odkurzacz centralny w bloku


Firma BORYSOWSKI & Spółka pierwsza na polskim rynku proponuje jednostki centralne przeznaczone do zabudowy w ścianie.
Jednostka QB nie zajmuje cennego miejsca, gwarantując jednocześnie wszystkie zalety centralnego odkurzania na powierzchniach do 200 m². Nadaje się do montażu w nowowbudowanych lub remontowanych mieszkaniach. Montaż systemu nie jest skomplikowany i zajmuje kilka godzin.
Pomimo małych wymiarów QB posiada te same właściwości co zaawansowane centrale ssące z cyklonowym systemem filtracji, definitywnie usuwając z pomieszczeń kurz i inne mikrocząsteczki zawierające roztocza i alergeny.
Metalowa (stal ocynkowana), niewielka (wys. 85 cm x szer. 52 cm x gł. 23 cm), hermetyczna i dźwiękoszczelna obudowa jednostki centralnej QB pozwala na jej zainstalowanie w ścianie dowolnego typu - wewnętrznaj lub zewnętrznej np. na balkonie lub tarasie. Centrala może obsłużyć do 8 gniazd ssących.
Drzwi szafki wykonane są ze stali ocynkowanej, mogą być pomalowane na dowolny kolor lub pokryte tynkiem, zapewniają estetyczny wygląd, nie wyróżniając się na tle ściany. Zamykane na klucz, możliwe do otwierania tak na prawą jak i na lewą stronę. Wyposażone w uszczelnienia zapewniające ścisłe przyleganie do szafki.