Najnowsze jednostki centralne firmy Disan to najwyższej jakości urządzenia, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o mieszkaniach i apartamentach w obiektach wielorodzinnych.
Bardzo niski poziom hałasu, doskonała filtracja oraz kompaktowa i zwarta budowa to cechy szczególne nowych jednostek Disan.
Rozwiązanie umożliwiające frontowe opróżnianie zbiornika na śmieci oraz niewielkie wymiary odkurzacza pozwalają na jego montaż w np. szafce kuchennej lub łazienkowej każdego apartamentu.
Linia obejmuje dwa odkurzacze - Matrix 1, Matrix 2 - różniące się systemem filtracji.
Dane techniczne
Jednostka centralna: Matrix 1 (Matrix 2)
Powierzchnia sprzątania m²: 130 (150)
Maks. długość rurociągu m: 20
Maks. ilość gniazd szt.: 3
Moc silnika W: 1500
Stopnie turbiny szt.: 1
Napięcie zasilania V: 230
Podciśnienie mbar: 260
Przepływ powietrza m³/h: 190
Moc ssąca (ø32mm) airwatt: 378
Filtr rodzaj worek wkład podwójny cyklon + wkład filtracyjny: worek (wkład)
Powierzchnia filtracji cm²: 3350 (5200)
Materiał obudowy rodzaj: ABS
Pojemność zbiornika l: 3,5 (5)
Poziom hałasu dB: 58
Wymiary odkurzacza cm: 27/39/50
Waga kg: 7,5 (7,6)
Dystrybutor Disan w Polsce: Comfort System.

Jednostki centralne Disan do powierzchni sprzątania ok. 130 m² to najnowocześniejsze urządzenia o bardzo dobrych parametrach technicznych, zapewniających skuteczne i długotrwałe działanie. Dzięki złożonemu systemowi filtrów cyklonowych oraz poprzez zastosowanie dodatkowo wkładu filtracyjnego o bardzo dużej powierzchni zewnętrznej, uzyskano pewność utrzymania stałej siły ssącej na odpowiednim, wysokim poziomie. Jednocześnie wydmuchiwane powietrze jest doskonale oczyszczone z kurzu i nie powoduje zabrudzeń na elewacji budynku. Wszystkie odkurzacze Disan wyposażono w silniki o bardzo dużej sprawności, a ich wyjątkowe wyciszenie sprawia, że Disan to najcichsze odkurzacze centralne.