Axpirtech FH 34-1 to centralny odkurzacz do stosowania w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej tj. hotele, biura, hale sportowe itp.Axpirtech FH 34-1
- centralny odkurzacz do stosowania w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej tj. hotele, biura, hale sportowe itp., przeznaczony do każdego rodzaju podłóg.
Szereg typów jednostek centralnych oraz elementów instalacyjnych umożliwia dopasowanie do wymogów architektonicznych obiektu. Instalacja centralnego odkurzacza Axpirtech umożliwia jednoczesne korzystanie z systemu przez kilka osób. Instalacja Axpirtech zapewnia:
• skuteczne usuwanie zanieczyszczeń,
• separację i filtrację cząstek zanieczyszczeń przez zastosowanie filtracji mokrej.

Zanieczyszczenia są zbierane z powierzchni przy pomocy różnych akcesoriów czyszczących:
• specjalnych szczotek dla twardych i miękkich podłoży,
• specjalnych zestawów do usuwania płynów.
Zanieczyszczenia po przejściu przez sieć przewodów z PVC są zatrzymywane w separatorze. Powietrze niosące zanieczyszczenia przechodzi przez zbiornik wodny gdzie osadzane są cięższe cząstki.
Pozostałe drobiny osadzane są na filtrze drugiego stopnia. Usuwanie zanieczyszczeń z separatora następuje automatycznie w stałych odstępach czasu. Gniazda systemu centralnego odkurzania są zlokalizowane tak by zapewnić maksymalną efektywność procesu sprzątania. Podłączenie elastycznego węża do gniazda powoduje uruchomienie jednostki centralnej.

Cechy produktu:

• Adaptacja do potrzeb użytkowników: instalacja może być dostosowana do potrzeb użytkowników.
• Adaptacja do otoczenia: modułowy układ instalacji pozwala dopasować instalację do indywidualnych rozwiązań architektonicznych.
• Niski poziom hałasu: turbina, główne źródło hałasu w instalacji, jest zlokalizowana w pomieszczeniu technicznym a więc z dala od miejsc pracy/sprzątania.
• Brak kontaktu z kurzem i innymi zanieczyszczeniami: wszystkie zanieczyszczenia są osadzane w separatorze i samoczynnie usuwane bezpośrednio na zewnątrz.
• Przyjazny dla alergików: w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy powietrze niosące zanieczyszczenia nie jest wyrzucane do pomieszczenia ale na zewnątrz budynku.
• Nie wymaga specjalnej konserwacji: jednostka sterowana przy pomocy regulatora zapewnia automatyczne usuwanie zanieczyszczeń. Proces płukania separatora zapewnia stały wysoki poziom sprawności instalacji.
• Stała wartość ciśnienia w instalacji: w odróżnieniu od urządzeń tradycyjnych gdzie zmiana ciśnienia zależy od stopnia zapełnienia worka, system z filtracją mokrą zapewnia stałą wartość ciśnienia w instalacji.
• Jednostka centralna Axpirtech składa się z:
- separatora filtracji mokrej
- jednej lub kilku turbin
- skrzynki kontrolnej
- zaworu regulacyjnego.

Akcesoria:

• zestaw czyszczący: standardowy zestaw czyszczący składa się z: elastycznego węża Ø34mm o długości 10 m wykonanego z polietylenu wraz z uchwytem, chromowanej wydłużki do węża, dwóch chromowanych rur, szczotki grzebieniowej, szczotki okrągłej, końcówki przypodłogowej, wieszaka (kod 110.70.230). Zestaw do czyszczenia mokrych powierzchni składa się z: elastycznego węża o długości 2,5 m, chromowanej przedłużki, zbiornika na płyn, zgarniacza płynu;
• gniazda dla systemu centralnego odkurzania: umożliwiają połączenie elastycznego węża z siecią przewodów. Konstrukcja gniazda zapewnia szczelne zamknięcie gdy instalacja nie jest używana. W otworze na obudowie gniazda znajdują się dwa kontakty elektryczne. Na zakończeniu węża znajduje się metalowy pierścień. Włożenie węża do gniazda powoduje przekazanie impulsu elektrycznego i uruchomienie jednostki centralnej. Gniazda posiadają uniwersalne podłączenie do sieci przewodów, co umożliwiające montaż gniazda na ścianie, w suficie lub podłodze;
• seria standardowa: gniazdo ścienne, metal chromowany; gniazdo ścienne, białe, ABS; gniazdo serwisowe; zestaw montażowy - podłączenie proste lub z kolankiem;
• gniazda ścienne serii LIVING™ (wygląd zainspirowany gniazdami elektrycznymi Living™ produkcji Legrand): gniazdo ścienne, białe; gniazdo ścienne, antracyt szary; zestaw montażowy - podłączenie proste lub z kolankiem; gniazdo ścienne, żółte;
• gniazda ścienne serii MOSAIC™ (wygląd zainspirowany gniazdami elektrycznymi Mosiac™ produkcji Legrand): gniazdo ścienne; zestaw montażowy - podłączenie proste lub z kolankiem;
• seria CEILVAC (gniazda sufitowe - maksymalna wysokość od podłogi 3 m): gniazdo białe, ABS, podłączenie Ø44 mm; złącze do zamocowania gniazda w stropie podwieszanym; zestaw połączeniowy gniazda z przewodem;
• seria FLOORVAC (gniazda podłogowe - zalecane dla podłóg kamiennych): gniazdo podłogowe; zestaw montażowy.
Dane techniczne:
Jednostka centralna FH 34-1 110.70.127: przepływ maksymalny - 300 m³/h, maksymalna strata ciśnienia: 2700 mmH2O, separator S3 waga - 60 kg, pojemność zbiornika retencyjnego - 150 l.
Turbina A3: waga - 31 kg, napięcie: 230/400 V, maksymalna moc: 3 kW, ochrona IP: 55 (zabezpieczenie przed kurzem, ochlapywanie wodą z dowolnego kierunku), poziom hałasu w odl. 1 m: 73 dB, maksymalna liczba jednoczesnych użytkowników - 1.
Jednostka centralna FH 34-1 - mocowana na stojaku, cały zestaw gotowy do pracy.

Więcej informacji na stronie produktu: http://www.alfredmoll.pl/?idb=16&it=129