Firma MS więcej niż OKNA zaprezentowała na swojej stronie internetowej nową wersję kalkulatora energetycznego. Teraz Klienci mają możliwość obliczenia nie tylko parametrów termicznych okien, ale także oszczędności na ogrzewaniu wynikającej z zakupu lepszych jakościowo produktów.

Oblicz ile okna oszczędzają na ogrzewaniu
Kalkulator energetyczny pozwala na precyzyjne ustalenie parametru Uw i klasy energetycznej dla okien jedno i dwu- skrzydłowych oraz balkonów. Wcześniej, w odpowiednich polach wystarczy określić typ i rozmiar produktu oraz wariant jego wykonania (czyli rodzaj wkładu szybowego i zastosowanych wzmocnień).

Nowa, dodatkowa funkcja umożliwia z kolei oszacowanie oszczędności na ogrzewaniu, na jakie możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się wymienić stare okna. W tym celu wystarczy wprowadzić m.in. wcześniej obliczony współczynnik Uw, powierzchnię okien w całym domu lub mieszkaniu oraz orientacyjną temperaturę panującą w budynku. Część parametrów określi za nas program. Ostatni krok to wybór nośnika energii wykorzystywanego do ogrzewania nieruchomości.
- Podstawowymi atutami przesądzającymi o funkcjonalności kalkulatora jest prostota i intuicyjność – mówi Barbara Sarna z firmy MS więcej niż OKNA - Wypełnienie wszystkich pól nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zajmuje dosłownie kilka minut. Aplikacja pozwala wybrać najbardziej opłacalny produkt, przy uwzględnieniu całego okresu eksploatacji.
Podobne, choć znacznie bardziej zaawansowane narzędzia obliczeniowe wykorzystujemy z powodzeniem w przetargach i konkursach dot. dużych realizacji budowlanych.

Z nowego kalkulatora energetycznego można skorzystać poprzez stronę www.ms.pl lub wpisując w przeglądarkę adres www.uvalue.ms.pl. Uzupełnieniem narzędzia jest prezentacja poświęcona opłacalności ekonomicznej stolarki okiennej.

Źródło: ''