Budynek Sądu Okręgowego w Katowicach oraz krakowski Pawilon Wyspiański 2000 to dwa obiekty, które znalazły się w elitarnej grupie 40 najlepszych budynków zgłoszonych do konkursu "Brick Award". W obu tych budynkach zainstalowano urządzenia Swegon.

Obiekty referencyjne Swegon wsród najpiękniejszych budynków na świecie"Brick Award" to konkurs organizowany przez firmę Wienerberger, największego producenta cegły na świecie. Co dwa lata jury złożone z autorytetów światowej architektury przyznaje nagrody najlepszym współczesnym budynkom wykorzystującym ten materiał.
Sędziowie oceniają nowatorstwo formy, poprawne użycie materiału, funkcjonalność i walory ekologiczne. Sami projektanci swoich prac do konkursu zgłosić nie mogą. Najciekawsze ceglane budynki w danym kraju wybierają krytycy architektury zaproszeni do współpracy przez organizatora.

W tym roku do konkursu zakwalifikowano 260 obiektów, w tym dziesięć z Polski. Doceniono m.in. nowy gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz centrum biurowo-komercyjne Canea w Cieszynie, ale tylko dwa z nich zakwalifikowane zostały do ścisłej czołówki 40 najpiękniejszych budynków: gmach katowickiego sądu okręgowego projektu Archistudia Studniarek+Pilinkiewicz oraz krakowski Pawilon Wyspiański 2000 Krzysztofa Ingardena.
40 najlepszych budynków konkursu zostanie nagrodzonych publikacją w specjalnym wydawnictwie. To doskonała szansa na promocję obiektu, bo album jest dostępny we wszystkich krajach, które biorą udział w konkursie.

W obu obiektach zainstalowano urządzenia Swegon, m.in. centrale klimatyzacyjne GOLD.

Źródło: Swegon Sp. z o.o.