W listopadzie Poznań stanie się jednym z najbardziej ekologicznych miast w Polsce. Od 24 do 27 listopada w stolicy Wielkopolski organizowane są Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie tematów poświęconych energooszczędnym rozwiązaniom w budownictwie.
Goście i uczestnicy Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO będą mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat sposobów ograniczania strat ciepła, wpływu budynku na środowisko i metod oceny środowiskowej obiektów, a także świadectw energetycznych. Seminarium poświęcone tym zagadnieniom (pt. „Budownictwo pasywne i energooszczędne a środowisko”), odbędzie się w trzecim dniu targów 26 listopada. - Zajmiemy się wieloma zagadnieniami, między innymi wątkiem termoizolacji budynków zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju - informuje Ewa Kosmala z firmy Knauf Insulation, jeden z uczestników targów – Przykładem takiego rozwiązania jest najnowszy produkt naszej firmy – wełna mineralna produkowana w innowacyjnej ECOSE® Technology.

Seminarium - „Budownictwo pasywne i energooszczędne a środowisko”

Organizatorem seminarium jest Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Prelekcje wygłoszą m.in.:
• dr inż. Jerzy Kwiatkowski przedstawiciel Fundacji Poszanowania Energii
• Joanna Rucińska z Narodowej Agencji Poszanowania Energii
• dr inż. Szymon Firląg z Instytutu Budynków Pasywnych Politechniki Warszawskiej
• Ewa Kosmala reprezentująca firmę Knauf Insulation
Data: 26 listopada 2009, godz. 10:00-15:00
Miejsce: Poznań; Miedzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 14B, sala B
Wstęp: wolny

O targach POLEKO

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO to jedne z największych targów w Europie poświęconych ochronie środowiska. W ubiegłym roku stoiska blisko 1000 wystawców i firm, reprezentujących w sumie 21 krajów, odwiedziło niespełna 20 tysięcy osób. POLEKO to wydarzenie, na którym spotykają się wybitni specjaliści z zakresu ochrony środowiska, ale także platforma kontaktowa pomiędzy kontrahentami ze wschodu i zachodu Europy. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją targów sprawuje Minister Środowiska.