Do pracy na sucho i na mokro: nowy, wydajny odkurzacz Skil Masters model 8700.

Nowy, wydajny odkurzacz Skil Masters Bosh 8700
Linia narzędzi Skil Masters została wzbogacona o nowy, uniwersalny odkurzacz do pracy na sucho i na mokro. Model 8700 oferuje wysoką skuteczność czyszczenia dzięki systemowi 4 filtrów. Odkurzacz, dostępny na rynku od maja, dostarczany jest z kompletem akcesoriów. Produkt dodatkowo wyróżnia się atrakcyjną ceną.
Podobnie jak wszystkie inne narzędzia linii Skil Masters, także nowy odkurzacz jest urządzeniem wytrzymałym i łatwym w obsłudze. To idealne rozwiązanie problemu zbierania odpadów suchych, takich jak pył i wióry powstające przy piłowaniu. Można go stosować także, jako źródło bezpośredniego odsysania pyłu po podłączeniu do elektronarzędzia.
Fot. Skil
Urządzenie posiada system 4 filtrów, optymalny do wszystkich prac związanych z odkurzaniem. Tekstylny filtr wstępny chroni filtr główny, wydłużając czas pracy i żywotność wkładu. Filtr HEPA oczyszcza powietrze wylotowe, zapewniając zdrowszą atmosferę w miejscu pracy. Filtr piankowy oznacza, że odkurzacz jest przeznaczony także do zbierania odpadów płynnych.

Wysoka moc silnika – 1500 W, wytrzymały zbiornik z tworzywa sztucznego oraz stabilne koła sprawiają, że model 8700 z łatwością radzi sobie z trudnymi pracami porządkowymi.

Komplet akcesoriów do różnorodnych zastosowań
Odkurzacz jest dostarczany z kompletem akcesoriów, w skład których wchodzi: dysza uniwersalna, szczelinowa, z okrągłą szczotką oraz adapter do elektronarzędzi. Dysza uniwersalna służy zarówno do zbierania odpadów suchych, jak i płynnych. Dysza szczelinowa oraz dysza z okrągłą szczotką umożliwiają odkurzanie w miejscach o utrudnionym dostępie, np. w narożnikach. Wąż ssący można bezpośrednio podłączyć do elektronarzędzia Skil, a załączony adapter pozwala podłączyć także elektronarzędzia wszystkich innych marek.
Fot. SkilFot. Skil
Łatwe przechowywanie dysz, rur, węża i przewodu zasilającego
Nowy odkurzacz jest wyposażony w kilka schowków umożliwiających przechowywanie akcesoriów standardowych. Rury i dysze można umieścić z tyłu odkurzacza. Wąż można owinąć wokół zbiornika i zamocować przy uchwycie transportowym. Przewód zasilający można owinąć wokół haka schowka z tyłu odkurzacza. Wszystkie te funkcje schowków ułatwiają transport odkurzacza oraz jego przechowywanie, gdy nie jest używany.

Wszechstronność i łatwość obsługi
Szybka i łatwa zmiana trybu pracy z usuwania odpadów suchych na usuwanie płynów to kolejna ważna funkcja nowego odkurzacza Skil. Filtry można wymieniać bez użycia dodatkowych narzędzi. W wyposażeniu odkurzacza znajduje się także 6-metrowy przewód zasilający. Wraz z wężem o długości 3,5 m oraz rurami odkurzacz zapewnia optymalną swobodę ruchu.


Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2011) - odkurzacz Skil 8700 – 872 zł.