Białostocka spółka KAN poszerzyła swoją ofertę o nowy produkt: niebieską rurę "KAN-therm Blue Floor", przeznaczoną do stosowania w instalacjach ogrzewania podłogowego i ściennego.

Nowy System KAN-therm Blue Floor
Do jej wytworzenia spółka wykorzystuje swoją najnowszą linię technologiczną do produkcji rur z tworzyw sztucznych, zamontowaną w firmie niespełna rok temu.
- Decyzja o rozszerzeniu produkcji o nowy rodzaj rur to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na instalacje ogrzewania płaszczyznowego – mówi Wojciech Nietupski, dyrektor ds. marketingu w KAN. – Chcemy by, z racji specjalnego przeznaczenia tych rur, były one konkurencyjne cenowo, w porównaniu z już istniejącymi na rynku tzw. rurami uniwersalnymi, stosowanymi w różnych typach instalacji.

Nowe rury Blue Floor wykonane są z najwyższej jakości polietylenu o podwyższonej odporności na wysokie temperatury (70 st.C) i wytrzymującego ciśnienie do 6 barów, co decyduje o ich trwałości. Są przystosowane do współpracy z energooszczędnymi i ekologicznymi źródłami ciepła, typu kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Dzięki dużej elastyczności można je układać nawet w niskich temperaturach. Ogrzewanie płaszczyznowe KAN-therm Blue Floor pozwala na redukcję kosztów ogrzewania nawet o 30 proc. i optymalny, równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Brak konwekcji sprawia, że instalacja jest przyjazna dla alergików.
Każdy, kto chce samodzielnie wykonać instalację ogrzewania podłogowego może skorzystać z bezpłatnego programu KAN Quick Floor, dostępnego na stronie internetowej spółki www.kan.com.pl w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej. Wszystkie obliczenia w programie wykonywane są na podstawie normy PN-EN 1264, a uzyskane wyniki pozwalają na wykonanie ogrzewania podłogowego zgodnie ze wszystkimi zasadami technicznymi. Program pracuje w trybie „on line” i krok po kroku przeprowadza użytkownika przez obliczenia, sugerując wszędzie domyślne wartości, co znacznie ułatwia pracę nawet osobom niebędącym ekspertami w tym zakresie.

Źródło: ''