We wrześniu Junkers poszerzył swoją ofertę o nowe urządzenie pozwalające na zdalne sterowanie i kontrolę instalacji grzewczej. Za jego pomocą można włączyć lub wyłączyć kocioł, sterownik błyskawicznie poinformuje też o ewentualnej awarii.

Wszystko, co jest niezbędne do zainstalowania sterownika Netcom50, to gniazdko analogowe, aparat telefoniczny oraz instalacja grzewcza oparta na kotle Junkersa wyposażonym w panel sterowania Bosch Heatronic®3. Po wprowadzeniu do urządzenia wybranego numeru stacjonarnego lub komórkowego użytkownik uzyskuje możliwość zdalnego włączania i wyłączania systemu grzewczego za pomocą tego aparatu. Do wyboru są dwa podstawowe tryby – tryb grzania oraz tryb ochrony przed zamarzaniem. Pierwszy polega na zaprogramowaniu odpowiedniej temperatury, tak, aby na przykład po dłuższej nieobecności wrócić do nagrzanego mieszkania lub domu, drugi jest trybem oszczędnym zapobiegającym nadmiernemu wyziębieniu domu. W zależności od preferencji i aktualnie panujących temperatur można się zdecydować na najbardziej odpowiednią konfigurację.

Po połączeniu z Netcom50 użytkownik aparatu zarejestrowanego w czasie instalacji otrzymuje komunikaty głosowe w wybranym języku (polskim, niemieckim, angielskim, ukraińskim, węgierskim lub włoskim), na które reaguje przyciskając odpowiednie klawisze swojego telefonu. Obsługa całego systemu jest bardzo prosta i bezpieczna, ponieważ dostęp do Netcom50 jest chroniony czterocyfrowym kodem PIN wprowadzanym w czasie instalacji wraz z numerem telefonu mającym służyć do obsługi.

Posiadanie sterownika Netcom50 przyda się także w razie awarii urządzenia grzewczego. W przypadku wystąpienia problemów sterownik powiadamia automatycznie, w formie komunikatu głosowego, przez zaprogramowany odbiornik telefoniczny (stacjonarny lub komórkowy) montera instalacji lub właściciela domu o usterce. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za prawidłowe działanie instalacji grzewczej mogą błyskawicznie zareagować. Takie rozwiązanie z powodzeniem znajdzie zastosowanie nie tylko w każdym domu, ale też będzie korzystne dla spółdzielni mieszkaniowych, odpowiedzialnych za zapewnienie ciepła w na osiedlach mieszkaniowych, w szkołach, przedszkolach czy szpitalach, w których zamontowane są urządzenia grzewcze Junkersa.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 1437,16 zł (stan: wrzesień 2008)

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej informacji: www.bosch-thermotechnology.com, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl