W pomieszczeniach treningowych, odnowy biologicznej, szatniach i pasażu handlowym stadionu przy ul. Olimpijskiej w Gdyni, utrzymanie komfortowego klimatu powierzono centralom klimatyzacyjnym typ BD i BS produkowanym przez VBW Engineering.

Nowy stadion w Gdyni z centralami VBW Engineering
W tym roku Gdynia obchodzi swoje 85-lecie. W kategorii wieku miast – to zaledwie wczesna młodość, a więc – jubileusz na sportowo, jak najbardziej uzasadniony. 9 dni po urodzinach Gdynia otwiera od dawna wyczekiwany przez kibiców nowoczesny stadion przy ul. Olimpijskiej. Inwestycja, której łączny koszt wyniósł 84 miliony złotych brutto, jest jedną z najnowocześniejszych aren sportowych w kraju i otrzymała Kategorię UEFA***. Na trybunach dla 15.139 widzów, nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał najnowocześniejszy w kraju system monitoringu ze 160 kamerami.

W obiekcie, obejmującym pomieszczenia treningowe, odnowy biologicznej, szatnie i powierzchnie handlowe, utrzymanie komfortowego klimatu powierzono centralom klimatyzacyjnym VBW Engineering. Zakres dostawy obejmował trzynaście central BD w wykonaniu dachowym i dwie centrale BS, wyposażone w niezależne od siebie systemy chłodzenia powietrza. Urządzenia o łącznym wydatku: 28.720 m3 objęły zakresem swojego działania cały obiekt.


Nowy gdyński stadion został wybudowany w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się w grudniu 2009 roku i trwały do stycznia 2011 roku, a jego otwarcie zainauguruje mecz Arki Gdynia z Beroe Stara Zagora. Beroe Stara Zagora to ważny klub w historii Arki Gdynia. Z bułgarską drużyną związany jest udział gdynian w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów i historyczne mecze z 1979 r.


Źródło: VBW Engineering Sp. z o.o.