Firma Frese wprowadziła na rynek nowy automatyczny regulator przepływu Frese S przeznaczony do instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych,
Firma Frese wprowadziła na rynek nowy automatyczny regulator przepływu Frese S przeznaczony do instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych, a w szczególności do regulacji przepływu przez takie odbiorniki jak klimakonwektory, belki indukcyjne, centrale klimatyzacyjne, panele i sufity chłodzące, nagrzewnice wentylatorowe. Frese S reguluje przepływ w pionach c.o., pionach „świecowych” oraz w innych częściach instalacji grzewczych wymagających równoważenia dynamicznego.
Zadaniem Frese S jest automatyczna regulacja strumienia medium, polegająca na utrzymaniu stałego przepływu obliczeniowego niezależnie od wahań ciśnienia w instalacji. Znajduje zastosowanie w instalacjach stało- i zmiennoprzepływowych. Urządzenie posiada możliwość ustawienia i następnie zablokowania przepływu w zakresie od 40 do 10 350 l/h. Typoszereg obejmuje korpusy od DN15 do DN50.