Gdyński KLIMOR rozpoczął produkcję Dachowego Aparatu Wentylacyjnego DAW.Dachowy Aparat Wentylacyjny DAW jest urządzeniem nawiewno-wywiewnym z funkcją grzewczo-wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Przeznaczeniem urządzenia jest wentylacja i ogrzewanie wszelkiego rodzaju pomieszczeń użyteczności publicznej typu: supermarkety, magazyny, hale produkcyjne, sportowe, itp.
Aparat składa się z jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu wentylowanego obiektu oraz z jednostki wewnętrznej umieszczonej wewnątrz pomieszczenia pod dachem. Ozysk ciepła realizowany jest na wymienniku krzyżoym umieszczonym w jednostce zewnętrznej.
Aparaty DAW produkowane są w dwóch wielkościach o nominalnym wydatku powietrza 5.000 i 8.000 m³/h. Instalacja i obsługa urządzeń jest prowadzona z poziomu dachu.
Aparat DAW może pracować w kilku trybach pracy:
1. tryb normalny pracy z ogrzewaniem i odzyskiem ciepła przy niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego,
2. tryb wentylacja bez odzysku ciepła stosowany, gdy określone parametry uniemożliwiają używanie ciągłe wymiennika krzyżowego,
3. tryb wentylacji z odzyskiem ciepła bez nagrzewania powietrza na nagrzewnicy wodnej,
4. tryb wentylacji nawiewno-wyciągowej bez odzysku ciepła, gdy temperatura powietrza wewnątrznego jest wyższa od temperatury powietrza zewnętrznego, schładzanie pomieszczenia,
5. tryb recylkulacji stosowany do szybkiego nagrzania pomieszczenia,
6. tryb wywiewny stosowany do szybkiego przewentylowania pomieszczenia, usunięcia zadymienia.
Aparaty DAW oferowane są z automatyką sterującą.
Tu można pobrać kartę katalogową (opis, wymiary, dane techniczne) aparatu DAW (jpg):
karta nr 1
karta nr 2

Komentarze

 • aprobata

  czy autor informacji może ją uzupełnić o nr aprobaty technicznej dopuszczającej jej stosowanie na rynku i wyjaśnić skąd jest ta ciekawa zbieżność wydatków powietrza 5000 i 8000 m3/h z produktami firm HOVAL i VBW CLIMA ENGINEERING. Czyżby to były wzorce?

 • Odpowiedż dla skorpiona

  Ależ to VBW pierwsze wzorowało się na Hovalu podobnie jak Juvent.

 • Scorpion i aprobata

  Jak dobrze mi wiadomo zarówno VBW jak i Hoval nie posiadają aprobaty technicznej na takie rozwiązanie. Hoval się już wycofał a VBW nadal posługuje się oprobatą dedykowaną do zgoła odmiennych urządzeń.

 • Mądrusie

  Co Wy wiecie o aprobatach, Rysiaczki.
  Od maja tego roku COBRTI może się bujać. są już normy na takie maszyny, jest tryb AUTOCERTYFIKACJI zgodnie z dyrektywą budolaną UE.
  Więc nie bądźcie śmieszni - czy ktoś jeszcze chce się zrzucać na premię dla COBRTI?
  ale!
  Zgoła oczywiste jest że idea należy do Hovala - reszta to plagiat = i rynek ukarze nieuczciwych (VBW już pada).