Munters wprowadził nowy, wolnostojący osuszacz MCD z możliwością konfigurowania - zdolny do stworzenia idealnego środowiska w zamkniętych pomieszczeniach.
System MCD (Munters Configurable Dehumidifier) w swoim standardzie wprowadza wiele zaawansowanych funkcji umożliwiających prostą i wydajną energetycznie kontrolę klimatu w zamkniętych pomieszczeniach.
MCD może zredukować wilgotność do niskich poziomów, dostarczając tym samym doskonałą ochronę przed zniszczeniem wywołanym przez skraplanie i wysoką wilgotność, która powoduje korozję metalu, rozrost pleśni i negatywny wpływ na jakość produktów i budynków.
Nowe osuszacze Munters MCD utrzymują suche środowisko dostosowując je do wymaganych warunków w procesie produkcyjnym i magazynowania.
MCD osusza środowisko poprzez przepuszczanie powietrza przez wolno obracający się rotor, który usuwa wilgoć niezależnie od temperatury. MCD jest tańsze niż ogrzewanie dla ochrony produkowanych produktów.
MCD zaprojektowano nie tylko dla redukcji i utrzymania wilgotności na odpowiednim poziomie, ale także dla niezawodnego działania, o niskim poziomie hałasu oraz niskim zużyciu energii.


Nowy elektryczny panel kontrolny, wykorzystujący ekran dotykowy, oferuje liczne możliwości oszczędzania energii, włączając w to wyświetlacze VFD i opatentowaną przez Munters unikalną technologię Power PurgeTM, która sprawia, że osuszanie jest ciche i energetycznie wydajne.
Opcja Power PurgeTM zwiększa wydajność rotora zmniejszając jednocześnie pobór mocy. Używając zaawansowanego oprogramowania Munters można osiągnąć najbardziej wydajny i rentowny system kontroli wilgotności wykorzystywany w produkcji i magazynowaniu.
Nowy MCD przeznaczony jest dla przepływu powietrza od 10000 m³/h do 15300 m³/h. Jest urządzeniem łatwym w obsłudze, zajmuje jak najmniejszą wymaganą przestrzeń. Osuszacz ma wbudowany system alarmujący i monitorujący wilgotność, filtry, wirniki oraz funkcje grzejnika by zapewnić całkowitą kontrolę procesu osuszania i natychmiast ostrzec operatora w razie jakichkolwiek nieprawidłowości. Opcje standardowe MCD zawierają kontrolę filtracji i wilgotności.
Cechy MCD:
• skuteczne osuszanie w temperaturze od -20oC do 40oC,
• opcja Power Purge dla optymalnej oszczędności prądu,
• wydajne i ciche wentylatory o udoskonalonym działaniu,
• panel serwisu włącza się, gdy zachodzi potrzeba profilaktycznego przeglądu,
• zastosowanie wentylatora obrotowego ułatwia montaż,
• udoskonalone opcje filtra zapewniają większą ochronę przed zanieczyszczeniami.
Wszystkie jednostki MCD są testowane fabrycznie, aby spełniać rygorystyczne wymogi Munters.

Munters produkuje najnowocześniejsze systemy osuszania powietrza dla większości zamkniętych pomieszczeń biurowych, rekreacyjnych i przemysłowych dostarczając zmniejszoną wilgotność i niższą temperaturę. www.munters.pl