LG Electronics ma przyjemność zaprezentować nowy model klimatyzatora serii Libero ARTCOOL. Założeniem przy jego projektowaniu było stworzenie modelu, który wyznaczy nowe trendy wzornictwa przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszych technologii w dziedzinie klimatyzacji.

Nowy model klimatyzatora serii Libero ARTCOOL
W trosce o środowisko naturalne najnowszy Libero ARTCOOL charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej, a zastosowany pro-ekologiczny czynnik chłodniczy pomaga chronić warstwę ozonową. Cały proces od wytworzenia produktu aż po jego degradację jest przyjazny środowisku naturalnemu.


Pionierski design
Utrzymany w stylistyce high-tech klimatyzator Libero ARTCOOL przykuwa uwagę idealnie płaskimi powierzchniami. Przednia część urządzenia, wykonana z hartowanego szkła, odporna na zarysowania i efekt płowienia, utrzymuje blask i połysk przez bardzo długi czas. Model dostępny jest w dwóch wersjach – w kolorze ciemnego lustra i srebrnym. Chromowane elementy wykończenia obudowy, podkreślają jego elegancję i niepowtarzalny styl. Panel sterowania jest podświetlany dyskretnym białym światłem LED.Zaawansowana technologia
Klimatyzator Libero ARTCOOL w swej subtelnej obudowie skrywa najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Zastosowana unikalna technologia LG nowego pochyłego wentylatora uczyniła Libero ARTCOOL najcichszym klimatyzatorem na świecie, emitującym hałas na poziomie zaledwie 19 dB w trybie pracy nocnej (modele 9~12 kBtu).
Dodatkowo, wyróżniającym atutem serii Libero ARTCOOL jest wysoki współczynnik wydajności energetycznej. Przykładowo, dla modelu CA09AW, uzyskano współczynnik COP na poziomie 4,6. Oznacza to, że z każdego 1 kW energii elektrycznej można uzyskać 4,6 kW energii chłodniczej lub cieplnej.
W trosce o komfort i zdrowe powietrze antyalergiczny filtr powietrza wzbogacono enzymami neutralizującymi alergeny, apatytem oraz organicznymi i nieorganicznymi związkami chemicznymi, dzięki czemu Libero ARTCOOL uzyskał certyfikat BAF (The British Allergy Foundation).
W walce z globalnym ociepleniem klimatu, Libero ARTCOOL charakteryzuje się dużą oszczędnością energii, dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej DC. Urządzenie może zredukować zużycie energii elektrycznej do 57% w trybie chłodzenia i do 66% w trybie grzania.

Elegancki i nowoczesny klimatyzator Libero ARTCOOL doda splendoru wnętrzu każdego domu.


Źródło: Chłodnictwo&Klimatyzacja