Thermaflex Izolacji Sp. z o. o. – producent wysokiej jakości izolacji technicznych na bazie pianki polietylenowej wprowadził do swojej oferty absolutnie nową linię produktów Thermaflex A/C SmartLine.

Ta nowa generacja materiałów izolacyjnych oparta jest o Pekau - nowoczesny surowiec opracowany we własnych laboratoriach badawczych Thermaflex. Jego produkcja została opatentowana i zastrzeżona wyłącznie dla Thermaflex. Pekau łączy w sobie fizyczne zalety polietylenu oraz elastomerów (kauczuku). Stwarza możliwość produkcji materiałów izolacyjnych przyjaznych środowisku naturalnemu, wyjątkowo elastycznych, wytrzymałych na rozdarcia, przy relatywnie niskim poziomie cenowym.


Thermaflex A/C SmartLine to materiał izolacyjny znakomicie chroniący przed kondensacją pary wodnej instalacje chłodnicze, wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz stratami ciepła instalacje grzewcze i sanitarne. Można go stosować w przedziale temperatur pracy od -80°C do +95°C.
Linia produktów Thermaflex A/C SmartLine spełnia najsurowsze wymagania stawiane izolacjom, tj. łączy w sobie znakomite parametry techniczne, własności pożarowe z łatwością i estetyką montażu. Cechy fizyczne gwarantują spełnienie wymaganych standardów technicznych i bezpieczeństwa.
Ze względu na swoją zamkniętokomórkową strukturę Thermaflex A/C posiada znakomite właściwości izolacyjne (l = 0,034 przy 0°C) jak również wysoką odporność na dyfuzję pary wodnej (m > 7.000) – optymalne zabezpieczenie przed kondensacją. Nie traci tych własności przy uszkodzeniu powierzchni zewnętrznej, w przeciwieństwie do kauczuku. Thermaflex A/C to techniczny materiał izolacyjny znakomicie spełniający wymagania bezpieczeństwa pożarowego (M1[NF P-92507], B1 [DIN 4102], Klasa 0 [BS 476 Part 6], nie rozprzestrzenia ognia [PN-B-02873] ).


Thermaflex A/C SmartLine występuje w postaci otulin i mat. Program dostaw otulin Thermaflex A/C obejmuje różnorodne wymiary i średnice dostosowane do standardowych systemów rur miedzianych, stalowych i z tworzywa sztucznego o średnicach zewnętrznych od 6 do 42 mm, grubość ścianki 6, 9, 13, 20, 25 mm, standardowa długość wynosi 2 m. Maty (płyty) Thermasheet A/C dostarczane są w rolach o szerokości 150 cm (również w wersji samoprzylepnej) lub arkuszach (50 x 200 cm). Standardowe grubości mat w rolach: 5, 7,5, 10, 13, 15, 20, 25, 30 i 38 mm.
Ofercie produktów Thermaflex A/C SmartLine towarzyszy szereg produktów uzupełniających: klej, taśmy, farba, które znacząco ułatwiają prawidłowy i estetyczny montaż.


Obok zupełnie nowej linii produktów Thermaflex A/C SmartLine w ofercie Thermaflex pojawił się nowy produkt Thermaflex FRZ-A SmartLine. Jest on kontynuacją innowacyjnego podejścia Thermaflex, które ma na celu oferowanie materiałów izolacyjnych wysokiej jakości, ułatwienie w maksymalny sposób ich doboru, montażu i eksploatacji.
Thermaflex FRZ-A SmartLine – standardowa otulina izolacyjna Thermaflex FRZ wraz z samoprzylepną warstwą kleju na rozcięciu wzdłużnym, co pozwala znacząco skrócić czas montażu izolacji i zwiększyć jego estetykę.
Standardowy asortyment obejmuje średnice wewnętrzne otulin od 12 do 42 mm przy grubościach ścianki izolacji 9 i 13 mm. Oferowany jest w odcinkach 2 m pakowanych w kartony. Asortyment średnic wewnętrznych do 114 mm dostępny jest na specjalne zamówienie.
Program dostaw