Compactair™ to najnowszy kompaktowy klimatyzator firmy Lennox. Został zaprojektowany dla instalacji wewnętrznych i znajduje szczególnie zastosowanie w sklepach oraz restauracjach.
Niewielkie rozmiary klimatyzatora Compactair™ pozwalają na instalację w istniejących już budynkach; instalacja wewnętrzna nie narusza architektury i nie wymaga przestrzeni na zewnątrz budynku.
Urządzenie można dostosować do bardzo zróżnicowanych ograniczeń instalacji i gwarantuje ogrzewanie, chłodzenie oraz wentylację w celu zapewnienia komfortu osobom przebywającym w pomieszczeniach.

Oszczędzanie energii:

- Wysokie współczynniki wydajności wśród urządzeń tego typu na rynku: EER do 2.65 - COP do 3
- Naturalne chłodzenie (Free Cooling) w okresie średnich i niskich temperatur; ekonomizer zwiększa również wydajność chłodniczą poniżej temperatury 27°C
- Inteligentne zarządzenie jakością powietrza zmniejsza stały koszt obróbki świeżego powietrza
- Ekskluzywny i opatentowany system dynamicznego odszraniania firmy Lennox ogranicza liczbę cykli odszraniania: w suche, zimne dni można zaoszczędzić nawet 11% energii
- Sterownik Climatic™ 50 zaprojektowany dla urządzeń typu Rooftop firmy Lennox, pomagający precyzyjnie ustawić strefy klimatyczne i zapewniający inteligentne zarządzanie pracą urządzenia przez cały rok.

Adaptacja do instalacji przy niewielkiej ilości miejsca:

- Bardzo kompaktowy monoblok do 85 kW mocy, o maksymalnej wysokości 2.15 m i maksymalnej szerokości 93 cm
- Zmienny przepływ powietrza wywiewanego w celu zmniejszenia poziomu hałasu odczuwanego przez sąsiedztwo dzięki zastosowaniu funkcji „Inverter Low Noise”
- Urządzenie w systemie „Dual Split” do 85 kW mocy, w celu klimatyzowania dwóch różnych stref
- Filtracja od klasy G4 do G4/F7
- Do 550 Pa dostępnego ciśnienia statycznego.