Junkers wprowadził do swojej oferty nowe kondensacyjne kotły wiszące Cerapur Acu Smart z wbudowanym zasobnikiem wężownicowym o pojemności 48 litrów i automatyką pogodową.

Nowy kocioł kondensacyjny Junkers - Cerapur Acu Smart
Cerapur Acu Smart ZWSB 30-4A to wisząca kompaktowa kotłownia kondensacyjna o niewielkich rozmiarach i komfortowych możliwościach, która dysponuje mocą modulowaną do 24 kW na cele ogrzewania oraz 30 kW do produkcji c.w.u. Tak duża moc kotła w połączeniu z zasobnikiem o pojemności 48 litrów pozwala mu osiągać wydajność 690 litrów ciepłej wody/ godzinę, bez potrzeby ustawiania pod kotłem dodatkowego zasobnika, zajmującego powierzchnię podłogi.

Podczas badań zgodnie z normą EN 13203-1, kocioł Cerapur Acu Smart uzyskał maksymalną ocenę - trzy gwiazdki. Kotły kondensacyjne Cerapur Acu Smart, podobnie jak Cerapur Acu, mogą być zasilane każdym z powszechnie dostępnych w Polsce gazów ziemnych oraz gazem płynnym, co znalazło potwierdzenie w Certyfikacie Badania Typu tego urządzenia.

Wiszące kotły kondensacyjne to grupa urządzeń grzewczych cieszących się ogromnym i stale rosnącym zainteresowaniem. Z kolei popularność i zaufanie, jakim Klienci darzą kotły Junkersa, wynika nie tylko z bardzo dobrej relacji jakości do ceny, ale także z innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań technicznych oferowanych przez firmę o ponad 100-letniej tradycji.

Tradycyjnie Junkers dba o łatwość i szybkość instalacji swoich urządzeń. W komplecie z kotłem, a właściwie wiszącą centralą grzewczą Cerapur Acu Smart, Klienci otrzymują poziomą płytę montażową wyposażoną w zawory odcinające. Dzięki temu, wszystkie przewody podłączeniowe są estetycznie schowane pod obudową kotła. Całe urządzenie ma wielkość typowej szafki kuchennej (szer. 60 cm, wys. 88 cm i głęb. 48 cm).

Kotły Cerapur Acu Smart standardowo mają bogate wyposażenie fabryczne, m.in. odpowietrznik automatyczny, turbinkę zliczająca ilość wody, czujnik temperatury wody na powrocie podgrzewacza, regulator przepływowy c.w.u., pompę c.o., zawór trójdrogowy, dwa naczynia wzbiorcze (c.o. i c.w.u.), zawór bezpieczeństwa, płytę podłączeniową z zaworami oraz adapter powietrzno-spalinowy z króćcami pomiarowymi.

Nowością zastosowaną w kotle Cerapur Acu Smart w stosunku do kotła Cerapur Acu, jest najnowszy panel sterowania Bosch Heatronic® 4, wyposażony w automatykę pogodową, czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD oraz standardowo w funkcję Solar ControlUnit Inside (technologia nagrodzona w konkursie Złoty Instalator 2011). Panel sterowania Bosch Heatronic® 4 jest standardowo dostarczany w cenie kotła. Ponadto Junkers oferuje użytkownikom kotłów Cerapur Acu Smart bogate wyposażenie dodatkowe m.in. całą gamę programowalnych i samouczących regulatorów pogodowych i pokojowych serii Fx oraz systemy powietrzno-spalinowe.

Źródło: ''