Nowa jednostka Mitsubishi Electric charakteryzuje się smukłym kształtem, także podczas pracy – jedyna zauważalna zmiana, to ruchomy wylot powietrza.

Nowy klimatyzator ścienny MSZ-EF Design Mitsubishi Electric
Nowoczesna jednostka ścienna MSZ-EF Design przeznaczona jest do pomieszczeń małych, bądź średniej wielkości, np.: mieszkań, biur, restauracji. Płaski panel jednostek wewnętrznych, kompaktowe wymiary i obudowa dostępna w 3 kolorach: czarnym, srebrnym i białym sprawiają, że urządzenia mają ciekawy wygląd i łatwo wkomponować je w nowoczesny wystrój wnętrza klimatyzowanych pomieszczeń. Model wykonany w technologii inverter daje możliwość płynnej regulacji wydajności chłodzenia bądź grzania. Pozwala to nie tylko na oszczędność kosztów energii, ale zapewnia też wysoki komfort w pomieszczeniu, dzięki minimalizacji wahań temperatury nadmuchiwanego powietrza.

Typoszereg serii MSZ-EF składa się z 5 modeli jednostek o wydajności od 2,2 do 5,0 kW. Wszystkie modele klimatyzatorów tej serii posiadają klasę energetyczną A zarówno dla chłodzenia jak i grzania. Jednak największe współczynniki EER i COP – ponad 4,50 – posiadają jednostki o wydajności 2,5 kW. Tryb cichej pracy zapewnia obniżenie ciśnienia akustycznego urządzeń podczas ich pracy do 21 dB (dla modeli EF22, 25, 35). Funkcja ta potwierdza, że seria Kirigamine ZEN to nie tylko komfortowe warunki w pomieszczeniu zapewnione dzięki optymalnej temperaturze, ale także to przyjemność przebywania w pomieszczeniu, w którym urządzenie pracuje praktycznie bezgłośnie.

Urządzenia posiadają wiele dodatkowych cech i funkcji podnoszących poziom komfortu użytkownika: specjalny filtr nano-platynowy, który usuwa bakterie i nieprzyjemne zapachy skutecznie oczyszczając powietrze, ponadto tryb ekonomicznego chłodzenia, automatyczny restart, automatyczną pracę żaluzji, 5-stopniowy nawiew powietrza, programator tygodniowy. Jednostki MSZ-EF nadają się również do łączenia je w układy multisplit z serią agregatów MXZ.

Podczas trybu pracy jedyną zauważalną zmianą jest ruchomy u dołu wylot powietrza

[VIDEO:YOUTUBE:IZI_8hP9_9k]


Źródło: Chłodnictwo&Klimatyzacja