Uniwersal z Katowic - nowy image i nowy katalog.

Firma UNIWERSAL Sp. z o.o. postanowiła z nowym rokiem zmienić image swojej firmy. Po okresie a la Da Vinci image firmy przejął Don Kichot, bohater powieści hiszpańskiej M. de Cervantesa. Do pracy nad nowym wizerunkiem firmy zatrudniono artystów plastyków i, nie opieramy się wrażeniu, że efekt przybrał rozmiar dzieła. Nowa estetyka ma nawiązywać do codziennego zmagania się "z wiatrakami" i jest wyrazem dużej przedsiębiorczości firmy.


Uniwersal opublikował też nowy katalog techniczny swoich produktów, w którym znajdziemy karty katalogowe wentylatorów dachowych, osiowych, wywietrzników grawitacyjnych, wywietrzaków, podstaw dachowych, tłumików, elementów automatyki i sterowania oraz innych.
Warto zwrócić uwagę, że wentylatory UNIWERSAL wyposażono teraz w nowe silniki o niższej mocy w celu zminimalizowania poziomu zużycia energii elektrycznej. Zmiana ta nie wpłynęła na parametry przepływowe wentylatorów, wpłynęła jednak wydatnie na obniżenie poziomu hałasu mechanicznego pochodzącego od zamontowanego napędu.
Najnowsza wersja katalogu uzupełniona została o pełne badania przepływowe oraz akustyczne dla różnych wariantów montażowych, z podstawami tłumiącymi oraz kanałowymi tłumikami opływowymi. Rozszerzony został asortyment produkcyjny w działach wentylatorów wielobiegowych i dopracowana w szczegółach linia typoszeregu wentylatorów dachowych Sztil. W dziale "Nowości" znajdziemy informacje o nowych produktach np. o hybrydowa wywiewna nasada FENKO i zapowiedzi nowości wprowadzanych do produkcji.
Katalog rozbudowano o obszerny materiał zdjęciowy z wybranych miejsc, w których zamontowano urządzenia UNIWERSAL. Wprowadzono również dział "Wymiana doświadczeń", w której umieszczono kilka szkiców, jakie na codzień wykonują specjaliści UNIWERSAL w rozmowach z klientami, starając się wyczerpująco wyjaśnić niuanse techniczne wynikające z różnorodności wariantów montażowych.
Firma czeka na opinie użytkowników na temat nowego katalogu wyrobów: office@uniwersal.com.pl
Zamówienie katalogu - podaj nazwisko, imię, stanowisko, dane teleadresowe i e-mail a firma UNIWERSAL prześle do Ciebie katalog.
Don Kichot
(Don Kichote, Don Kiszot, Don Quijote), bohater powieści hiszpańskiej M. de Cervantesa (część 1 opublikowana w 1605) stał się przysłowiową postacią kultury ogólnoludzkiej, interpretowaną na różne sposoby. Powieść Cervantesa jest parodią średniowiecznej opowieści rycerskiej; jej tragikomiczny bohater - idealista - postanawia walczyć ze złem i naprawiać krzywdy wędrując na swoim wychudzonym koniu Rosynancie, w towarzystwie sprytnego i zarazem naiwnego giermka Sancho Pansy.
Mimo śmieszności postać Don Kichota ma w sobie wiele godności, łagodność łączy z prostodusznością i szlachetnością. Jego mania, przechodząca w szaleństwo, gdy np. rzuca się z kopią na wiatraki, zyskuje wymiar UNIWERSALny: występne społeczeństwo odrzuca bezwzględnie i ośmiesza tych, którzy ośmielają się mu sprzeciwiać i zmieniać świat na lepsze. Postać Don Kichota na stałe gości w literaturze, sztuce, muzyce.