Obudowę dachowego wentylatora promieniowego typu DVR wykonano z blachy aluminiowej, co pozwoliło na ograniczenie masy własnej wentylatora do minimum.


Dachowego wentylator promieniowego DVR ma zastosowanie w wentylacji ogólnej obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej (temperatura pracy od 45°C do 70°C).
Obudowę wentylatora wykonano z blachy aluminiowej, a sam wylot zamaskowano aluminiową blachą perforowaną (aluminium AlMg3). Zastosowanie blachy aluminiowej pozwoliło na ograniczenie masy własnej wentylatora do minimum. Obudowa jest umieszczona na kwadratowej płycie montażowej (wykonanej z galwanizowanej blachy stalowej) w sposób umożliwiajacy jej odchylenie w celach serwisowych.
Łopatki wirnika wykonane są z tworzywa sztucznego (do wielkości 315) lub ocynkowanej galwanicznie blachy stalowej.

Wentylator dachowy DVR
Standardowo każdy wentylator jest wyposażony w przewód zasilający oraz komplet śrub montażowych. Opcjonalnie wentylator może być dostarczony z wyłącznikiem serwisowym na obudowie i konstrukcją podstawy ułatwiającą odchylanie obudowy. Jako dodatkowe wyposażenie dystrybutor - MAXAIR hvac technic - proponuje regulatory obrotów, podstawy dachowe, tłumiki, klapy zwrotne, króćce, złącza przeciwdrganiowe, itp.
Warto wspomnieć, że wentylator napędzany jest asynchronicznym silnikiem elektrycznym (230V lub 400V, 50Hz; jednofazowym lub trójfazowym) z wirującą obudową, który posiada zintegrowane zabezpieczenie termiczne i jest przystosowany do napięciowej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie. Stopień ochrony IP54, klasa izolacji F.
Szczegółowe dane techniczne DVR zamieszczone zostały na stronie http://www.harmann.2msystem.pl